کد خبر: 172165
A

اسرائیل: ۴ نظامی دیگر ما کشته شدند

براساس جدیدترین گزارش اسرائیل، سه نظامی در درگیری های زمینی در نوار غزه و یک نفر نیز در تصادف یک خودروی نظامی کشته شده است. ارتش اسرائیل، سن نیروهای کشته شده خود را ۳۴ تا ۴۲ سال اعلام کرد.

اسرائیل: ۴ نظامی دیگر ما کشته شدند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ به گزارش رسانه های عربی، براساس جدیدترین گزارش اسرائیل، سه نظامی در درگیری های زمینی در نوار غزه و یک نفر نیز در تصادف یک خودروی نظامی کشته شده است.

 

ارتش اسرائیل، سن نیروهای کشته شده خود را ۳۴ تا ۴۲ سال اعلام کرد.

براساس این گزارش، یک افسر عضو گردان ۸۱۱۱ نیز به شدت زخمی شده و حال وی وخیم است.

ارتش اسرائیل روز گذشته شمار نظامیان کشته شده در عملیات زمینی در نوار غزه را ۱۰۲ و شمار کشته های خود از ابتدای عملیات «طوفان الاقصی» را ۴۲۵ نفر اعلام کرده بود.

آمار و نام نظامیان کشته شده رژیم صهیونیستی براساس دستور العمل و پس از صدور اجازه ویژه منتشر می شود و نام های اعلامی، ملاک آمار واقعی کشته شده ها نیست.

ارتش اسرائیل از آغاز نبرد طوفان الاقصی به طور قطره چکانی هر روز اسامی شماری از کشته های نظامی خود را اعلام می کند، به نظر می رسد این کار را به علت شمار بالای تلفات نظامیان خود و ترس از واکنش ها در سطح داخلی در سرزمین های اشغالی انجام می دهد.

در همین حال، به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، آمار زخمی‌هایی که ارتش اسراییل اعلام می کند، با آماری که در لیست بیمارستان ها است، اختلاف زیادی دارد.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارشی با اشاره به تداوم انتقال نظامیان زخمی ارتش اسراییل به بیمارستان‌های این رژیم اعلام کرد که اختلاف فاحشی میان تعداد زخمی‌هایی که ارتش اسراییل اعلام می کند با آماری که در لیست بیمارستان ها است، وجود دارد.

وزارت بهداشت اسرائیل نیز اعلام کرده که بیمارستان‌های وابسته به این وزارتخانه از آغاز جنگ علیه غزه تاکنون ۱۰ هزارو ۵۸۴ نظامی و غیرنظامی زخمی را درمان کرده ولی ۱۳ نفر از آن‌ها جان باختند.

از سوی دیگر روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارنوت پیش از این اعلام کرده بود که ۵ هزار نظامی صهیونیست در جنگ علیه غزه زخمی شده که ۲هزار نفر از آن‌ها معلول شده‌اند، اما بعد از اینکه این خبر واکنش های گسترده‌ای به همراه داشت در همان روز این روزنامه آمار زخمی های نظامیان صهیونیست را ۲ هزار نفر اعلام کرد.

به گفته منابع خبری، از ابتدای جنگ اسرائیل علیه مردم غزه تاکنون ۱۰ هزار و ۵۸۴ نظامی صهیونیست زخمی شده اند که ۱۳۱ نفر از آنها در حین درمان به هلاکت رسیده اند و وضعیت ۴۷۱ نفر از آنها بسیار وخیم گزارش شده است.

منبع: ایرنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر