کد خبر: 175073
A

نخست‌وزیر فرانسه استعفا داد/ «ماکرون» پذیرفت

پس از اینکه نخست‌وزیر فرانسه امروز از سِمت خود کناره‌گیری کرد، رییس جمهور این کشور استعفای او را پذیرفت.

نخست‌وزیر فرانسه استعفا داد/ «ماکرون» پذیرفت

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به نقل از آژانس فرانس پرس، «الیزابت بورن» (Elisabeth Borne) نخست وزیر فرانسه امروز دوشنبه استعفای خود را به رییس جمهور این کشور تقدیم کرد.

بر اساس اعلام این رسانه، نخست‌ وزیر فرانسه روز دوشنبه پس از کمتر از ۲ سال تصدی این سمت، استعفا داد؛ زیرا امانوئل ماکرون، رییس‌ جمهور فرانسه قصد دارد برای ازسرگیری دوره دوم ریاست‌ جمهوری خود تغییراتی را در کابینه این کشور ایجاد کند.

در بیانیه ریاست جمهوری فرانسه (کاخ الیزه) در این ارتباط آمده است که ماکرون استعفای او را پذیرفته است.

به گزارش آژانس فرانس پرس، امانوئل ماکرون در حساب کاربری خود در رسانه اجتماعی ایکس در این باره نوشت که از او به خاطر کار برای کشور تشکر می کند.

شبکه تلویزیونی رویترز در این باره گزارش کرد: امانوئل ماکرون، رییس‌ جمهور فرانسه تا کنون جانشین وی را معرفی نکرده است. تغییر در نخست وزیری فرانسه پس از دوره یک ساله ای رخ می دهد که پاریس با بحران های سیاسی ناشی از اصلاحات مورد بحث در سیستم بازنشستگی و قوانین مهاجرت مواجه بوده است.

در گزارش رویترز آمده است: این موضوع همچنین تنها ۵ ماه پیش از برگزاری انتخابات در پارلمان اروپا رخ می‌ دهد.

به گزارش این شبکه تلویزیونی، در فرانسه نظرسنجی‌ ها نشان می‌ دهند که حزب ماکرون در آستانه رای‌ گیری ماه ژوئن، ۸ تا ۱۰ امتیاز از حزب مارین لوپن رییس حزب راست افراطی در این کشور عقب‌ تر است. گمانه زنی ها در مورد تغییر در دولت در هفته های گذشته پس از تصویب محدود قوانین سخت گیرانه مهاجرت در پارلمان، شکاف های عمیقی را بیشتر شده بود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر