کد خبر: 175519
A

مسکو: بایدن تحت پیگرد قانونی قرار گیرد

رئیس دومای روسیه ویاچسلاو ولودین امروز (شنبه) خواستار تحت پیگرد قرار گرفتن رئیس‌جمهور آمریکا به دلیل حمله به یمن شد.

مسکو: بایدن تحت پیگرد قانونی قرار گیرد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ «رئیس‌جمهور آمریکا جو بایدن باید قبل از آن‌که جنگ جهانی دیگری راه بیاندازد، تحت پیگرد قانونی قرار گیرد» رئیس دومای روسیه ویاچسلاو ولودین این چنین به حمله مشترک ایالات متحده و بریتانیا به یمن واکنش نشان داد.

بنا بر گزارش خبرگزاری ریانووستی، شبکه المسیره یمن بامداد امروز از حمله آمریکا و انگلیس به «صنعاء» پایتخت یمن خبر داد که البته پس از آن رسانه‌های آمریکایی مدعی شدند که این حمله به صورت یکجانبه و توسط آمریکا انجام شده است.

ولودین تصریح کرد: «واشنگتن با نقض هنجارهای حقوق بین‌الملل و زیر پا گذاشتن منشور سازمان ملل متحد به یک کشور مستقل حمله کرد».

بنا به گفته رئیس دومای روسیه، جو بایدن در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ۲۰۲۴، به یک «پیروزی کوچک در جنگ» نیاز دارد تا افکار عمومی آمریکا از شکست‌هایش در جنگ اوکراین منحرف کند.

بایدن درست پس از حمله به یمن مدعی شده است که این حملات پاسخی به تهدیدها علیه آزادی عبور و مرور کشتی‌ها در دریای سرخ بوده و حتی تهدید کرد که بدون تردید این حملات ادامه دارد.

رئیس‌جمهور آمریکا مدعی است که انصارالله یمن ۲۷ حمله علیه کشتی‌های تجاری بیش از ۵۰ کشور انجام داده است وروز ۹ ژانویه (۱۹ دی)، بزرگترین حمله را علیه ناوهای آمریکایی انجام داده است.

با اینحال، انصارالله تصریح کرده است که اقداماتشان در دریای سرخ تنها کشتی‌های مرتبط با رژیم صهیونیستی را به دلیل جنایات علیه فلسطینیان غزه هدف می‌گیرد.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر