کد خبر: 175729
A

ترامپ در نخستین رقابت مقدماتی درون حزبی به دنبال یک «پیروزی سرنوشت‌ساز» در آیووا

دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا قصد دارد نخستین گام بلند برای شکست رقبای جمهوری‌ خواه خود را در ایالت آیووا برداد.

ترامپ در نخستین رقابت مقدماتی درون حزبی به دنبال یک «پیروزی سرنوشت‌ساز» در آیووا

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ دونالد ترامپ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا قصد دارد نخستین گام بلند برای شکست رقبای جمهوری‌ خواه خود را در ایالت آیووا برداد.

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ آقای ترامپ روز یکشنبه از حامیان خود خواست که برغم دمای بسیار سرد هوا در آیووا به پای صندوق‌های رای بروند و کمک کنند تا وی نخستین گام از رقابت‌های مقدماتی را با یک پیروزی قاطع و تعیین کننده در راه دشوار بازگشت مجدد به کاخ سفید پشت سر بگذارد.

وی نتیجه انتخابات مقدماتی دوشنبه شب در ایالت آیووا را که در آن باید با دیگر نامزد‌های جب جمهوری‌خواه رقابت کند بسیار مهم و حیاتی خواند و از هوادارانش خواست با حضوری پر‌رنگ در آنچه وی «تاریخ‌سازی» در کشورش خواند، مشارکت کنند.

آخرین نظرسنجی‌ها حکایت از برتری دست کم ۳۰ امتیازی دونالد ترامپ نسبت به دیگر نامزدهای جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده دارد.

نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل متحد با پیشی گرفتن از ران دسنتیس، فرماندار ایالت فلوریدا در حال حاضر پس از دونالد ترامپ جایگاه دوم را از حیث مقبولیت نزد رای‌دهندگان جمهوری‌خواه از آن خود کرده است.

شکست احتمالی آقای دسنتیس در رقابت آیووا فشار را بر وی برای خروج از رقابت درون حزبی افزایش خواهد داد.

دونالد ترامپ پیش‌تر در جریان یک گردهمایی در ایندیانولا، ضمن طرح ادعاهای قبلی خود در باره انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ که در آن از جود بایدن، نامزد دموکرات‌ها شکست خورد، اعلام کرده بود که کیفرخواست‌های مطرح علیه وی انگیزه‌های سیاسی داشته است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر