کد خبر: 177319
A

پنتاگون: معتقدیم ایران به دنبال جنگ با آمریکا نیست

سخنگوی پنتاگون با اشاره به حمله به پایگاه آمریکایی در مرز اردن و سوریه گفت: ما مطمئناً به دنبال جنگ نیستیم و بر این باوریم که ایران نیز به دنبال جنگ با ایالات متحده نیست.

پنتاگون: معتقدیم ایران به دنبال جنگ با آمریکا نیست

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ به نقل از رویترز، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا روز دوشنبه وعده داد که ایالات متحده پس از حمله مرگبار هواپیمای بدون سرنشین به پایگاه آمریکایی «برج ۲۲» در مثلث مرزی عراق، سوریه و اردن، تمام اقدامات لازم را برای دفاع از نیرو‌های خود انجام خواهد داد، حتی در شرایطی که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرده که به دنبال جنگ با ایران نیست.

در حمله روز یک‌شنبه به این پایگاه سه سرباز آمریکایی کشته و بیش از ۴۰ سرباز زخمی شدند. این اولین حمله مرگبار علیه نیرو‌های آمریکایی از زمان آغاز جنگ اسرائیل علیه غزه در ماه اکتبر بود و نشان دهنده تشدید تنش‌هایی است که خاورمیانه را فراگرفته است.

آستین پیش از دیدار با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در پنتاگون گفت: اجازه دهید صحبتم را با خشم و اندوهم به خاطر مرگ سه سرباز شجاع آمریکایی در اردن و سایر سربازانی که مجروح شدند، شروع کنم. رئیس‌جمهور و من حملات به نیرو‌های آمریکایی را تحمل نخواهیم کرد و همه اقدامات لازم را برای دفاع از ایالات متحده و نیرو‌های خود انجام خواهیم داد.

همچنین آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده گفت: همان‌طور که رئیس جمهور دیروز خاطر نشان کرد، ما (به این حمله) پاسخ خواهیم داد و این پاسخ می‌تواند چند سطحی باشد، طی مراحلی انجام شود و در طول زمان ادامه یابد.

به گزارش رویترز، اما مقامات دولت بایدن گفته‌اند که نمی‌خواهند اوضاع تشدید شود و پنتاگون هم تاکید کرد که ایران نیز خواهان جنگ نیست.

سابرینا سینگ، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا شامگاه دوشنبه به خبرنگاران گفت: ما مطمئناً به دنبال جنگ نیستیم و صراحتاً نمی‌بینیم که ایران بخواهد به دنبال جنگ با ایالات متحده باشد.

وی افزود: پنتاگون بر این باور است که ایران نیز خواهان جنگ نیست.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر