کد خبر: 177818
A

۱۶ نفر در پی حمله امریکا به عراق کشته شدند

دولت عراق اعلام کرد در پی حملات دیشب آمریکا، ۱۶ عراقی کشته شده‌اند.

۱۶ نفر در پی حمله امریکا به عراق کشته شدند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ دولت عراق، ظهر امروز چهاردهم بهمن‌ماه در بیانیه‌ای جزئیات حمله دیشب جنگنده‌های امریکایی به حریم این کشور را اعلام کرد.

جنگنده‌های امریکایی در واپسین ساعات شامگاه جمعه ۸۵ موضع را در خاک عراق و سوریه در واکنش به کشته شدن ۳ نظامی این کشور طی روزهای اخیر هدف حمله قرار دادند.

دولت عراق این اقدام را «تجاوز جدید» امریکا به حاکمیت این کشور خواند و اعلام کرد طی این حمله منطقه‌های عکاشات و القائم در غرب عراق و چند نقطه غیرنظامی در مجاورت این مناطق توسط جنگنده‌های امریکایی هدف قرار گرفته است.

براساس این بیانیه، در پی این حمله، ۱۶ نفر از جمله چند غیرنظامی کشته و همچنین ۲۵ نفر دیگر مجروح شده‌اند و به برخی ساختمان‌های مسکونی و اموال شخصی مردم خسارت وارد شده است.

دولت عراق در عین حال تاکید کرد که آمریکا به دنبال این حمله سعی داشته افکار عمومی را گمراه کند و مدعی شده که دولت این کشور پیش از تجاوز به خاک عراق، هماهنگی‌های قبلی با  بغداد انجام داده است که دولت عراق این اقدام را «گمراه‌سازی اذهان عمومی بین‌المللی و شانه خالی کردن از بار مسئولیت حقوقی این جنایت» قلمداد کرد.

بغداد در ادامه گفت: این حمله هوایی متجاوزانه امنیت عراق و منطقه در لبه پرتگاه قرار خواهد داد. در حالی که این اقدامات با تلاش‌ها به منظور باثبات‌سازی منطقه در تعارض است.

دولت عراق تاکید کرد که تسویه حساب‌ها در خاک خود را بر نمی‌تابد و حضور ائتلاف بین‌المللی که از چارچوب ماموریت‌ها و وظایف محوله خارج شده، به علتی برای تهدید امنیت و ثبات عراق و توجیهی برای وارد کردن این کشور به جنگ‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل شده است.

بغداد در پایان گفت که تمام تلاش خود را برای پاسداری از خاک، شهرها و جان نیروهای مسلح این کشور انجام خواهد داد.

منبع: فارس

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر