کد خبر: 177969
A

مشاور امنیت ملی آمریکا: حملاتی که در روز جمعه آغاز کردیم پایان کار نیست

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، می‌گوید که حملاتی که در روز جمعه آغاز کردیم پایان کار نیست، ما حملات دیگری را آغاز خواهیم کرد و اقدامات بیشتری انجام خواهیم داد. وی افزود: قدم‌های بیشتری نیز برداشته خواهد شد که برخی از آنها نامشهود است

مشاور امنیت ملی آمریکا: حملاتی که در روز جمعه آغاز کردیم پایان کار نیست

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، می‌گوید که  حملاتی که در روز جمعه آغاز کردیم پایان کار نیست، ما حملات دیگری را آغاز خواهیم کرد و اقدامات بیشتری انجام خواهیم داد.

بخشهایی از اظهارات سالیوان در گفتگو با  NBC به شرح زیر است:   ما این ادعا را نمی پذیریم که آنچه در دریای سرخ اتفاق می افتد مربوط به جنگ غزه است.  حوثی‌ها به کشتی‌هایی حمله می‌کنند که مطلقاً ربطی به اسرائیل ندارند.

 همه ما خواهان پایان جنگ هستیم، اما این پایان باید جدی و پایدار باشد.

برای پایان دادن به جنگ، ما به بازگشت همه گروگان ها نیاز داریم و اطمینان حاصل کنیم که حماس نمی تواند تهدیدی برای اسرائیل باشد.

ما در حال ارزیابی میزان تلفات انسانی و مادی در میان صفوف شبه نظامیان هستیم و حملات ما تأثیر خوبی در تضعیف توانایی آنها داشته است.

 رئیس‌جمهور از ابتدا به وضوح گفته است که وقتی نیروهای ما هدف قرار بگیرند، ما پاسخ خواهیم داد. دستور رئیس‌جمهور برای پاسخ به حملاتی که ما در معرض آن هستیم، محکم و جدی است و در حال وقوع است.

 حملاتی که در روز جمعه آغاز کردیم پایان کار نیست، ما حملات دیگری را آغاز خواهیم کرد و اقدامات بیشتری انجام خواهیم داد.

رئیس‌جمهور مصمم است قاطعانه پاسخ دهد، اما ما به دنبال جنگ گسترده‌تر در خاورمیانه نیستیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال عملیات نظامی آمریکا در داخل ایران در واکنش به کشته شدن سه نظامی این کشور گفت: «حالا در یک برنامه خبری نشسته‌ام و قرار نیست وارد رد یا تکذیب چیزی از منظر اقدامات نظامی شوم.»

 

 حملات جمعه شب ایالات متحده به مواضع گروه‌های شبه‌نظام در سوریه و عراق «آغاز پاسخ ما بود، نه پایان.»

 

قدم‌های بیشتری  نیز برداشته خواهد شد که برخی از آنها نامشهود است. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر