کد خبر: 178302
A

فرستاده ویژه امریکا در یمن: عمان در حال انجام تلاش‌های میانجی‌گری با انصارالله است

تیم لیندرکینگ در اظهارات ضبط‌شده‌ای به موسسه خاورمیانه گفت: عمان در حال انجام تلاش‌های میانجی‌گری با انصارالله است که مناطق وسیعی از یمن را در دست دارند.

فرستاده ویژه امریکا در یمن: عمان در حال انجام تلاش‌های میانجی‌گری با انصارالله است

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه امریکا در یمن، در اظهارات ضبط‌شده‌ای به موسسه خاورمیانه قبل از رفتن به عمان برای گفت‌وگو درباره راه‌حل دیپلماتیک برای تنش در دریای سرخ گفت: عمان در حال انجام تلاش‌های میانجی‌گری با انصارالله است که مناطق وسیعی از یمن را در دست دارند.

این پس از آن است که مقاومت یمن اعلام کرده است که حملات پهپادی و موشکی علیه کشتی‌های رژیم اسرائیل یا کشتی‌هایی که قصد عزیمت به اراضی اشغالی را دارند تنها در صورت توقف حملات به غزه متوقف خواهند شد.

از آن سو، از حدود یک ماه پیش ۲ کشور امریکا و انگلیس به این بهانه که نیروی مقاومت یمن، امنیت دریانوردی در دریای سرخ را به خطر انداخته است، در چندین نوبت اقدام به حمله به مناطقی در یمن کرده‌ و برخی از مراکز نظامی و تسلیحاتی این کشور را مورد هدف قرار داده‌اند.

لیندرکینگ بدون اشاره به حملات مستمر امریکا و انگلیس در دریای سرخ و حملات به یمن گفت که تلاش‌های دیپلماتیک برای محدود کردن فعالیت انصارالله به گونه‌ای انجام می‌شود که به بهبود وضعیت در دریای سرخ کمک کند.

وی با اشاره به اینکه آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا، به سختی روی آن کار می‌کند، افزود: ما باید شاهد آرامش جدی در غزه باشیم.

نماینده امریکا در امور یمن پیشتر از یک استراتژی چندجانبه دولت بایدن برای کنترل بر دریای سرخ خبر داده بود.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر