کد خبر: 181062
A

ترامپ یک گام دیگر به نامزدی ریاست جمهوری آمریکا از سوی جمهوری‌خواهان نزدیک‌ شد

دونالد ترامپ با پیروزی روز شنبه در ایالت‌های میشیگان، میسوری و آیداهو یک گام دیگر به برگزیده شدن به عنوان نامزد مقام ریاست جمهوری از سوی جمهوری‌خواهان آمریکا نزدیکتر شد و احتمالا در نوامبر آینده با جو بایدن برای ورود به کاخ سفید مبارزه خواهد کرد

ترامپ یک گام دیگر به نامزدی ریاست جمهوری آمریکا از سوی جمهوری‌خواهان نزدیک‌ شد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ دونالد ترامپ با پیروزی روز شنبه در ایالت‌های میشیگان، میسوری و آیداهو یک گام دیگر به برگزیده شدن به عنوان نامزد مقام ریاست جمهوری از سوی جمهوری‌خواهان آمریکا نزدیکتر شد و احتمالا در نوامبر آینده با جو بایدن برای ورود به کاخ سفید مبارزه خواهد کرد.

او توانست در ایالت میشیگان نیکی هیلی، آخرین رقیب باقی مانده خود میان جمهوری‌خواهان را در همه ۱۳ منطقه شکست دهد. در ایالت میسوری نیز پیروزی‌اش کمتر از دو ساعت پس از آغاز رای گیری‌ها اعلام شد.

نیکی هیلی، سفیر پیشین ایالات متحده در سازمان ملل متعهد شده که این رقابت را دست‌کم تا «سه‌شنبه بزرگ» در ۵ مارس ادامه دهد؛ یعنی زمانی که بطور همزمان انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در ۱۵ ایالت آمریکا برگزار خواهد شد.

در ریچموند، مرکز ایالت ویرجینیا نیز روز شنبه هزاران نفر برای شنیدن سخنرانی ترامپ ساعت‌ها در صف ایستادند. او در این سخنرانی قول داد «برنده بزرگ» مرحله بعدی این رقابت باشد و خطاب به جمعیت گفت: «امروز آرایی را به دست آوردیم که باورنکردنی بود.»

سخنرانی ترامپ بار دیگر بر سیاست‌های مهاجرتی‌اش بویژه در موضوع مرز ایالات متحده و مکزیک متمرکز بود و جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده را به دلیل ایجاد یک «بحران» در مرزها مقصر دانست.

بایدن نیز به نوبه خود ترامپ را متهم به خرابکاری در راه تصویب یک لایحه مهاجرتی دو حزبی کرده که به تقویت نیروهای مرزی، تامین بودجه دیوار مرزی و تسریع پرونده‌های پناهندگی کمک می‌کرد.

بنا بر نظرسنجی‌ها، مهاجرت موضوعی به‌شدت جذاب برای رای دهندگان ایالات متحده است و احتمالاً یکی از موضوعات محوری مبارزات دو نامزد اصلی انتخابات نوامبر خواهد بود.

آخرین نظرسنجی انجام شده از سوی نیویورک تایمز و سیه‌نا که روز شنبه منتشر شد نیز نشان داد که ۴۸ درصد از رای دهندگان آمریکایی از ترامپ و ۴۳ درصد آنها از رئیس جمهور فعلی آمریکا حمایت می‌کنند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر