کد خبر: 181856
A

ترامپ برای پرونده تجاوز جنسی خود وثیقه گذاشت

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، از سپردن یک وثیقه 91/6 میلیون دلاری در پرونده افترازنی علیه جین کارول نویسنده آمریکایی برای پوشش دادن جریمه 83 میلیون و 300 هزار دلاری وی تا زمان رسیدگی به درخواست تجدیدنظرش خبر داد.

ترامپ برای پرونده تجاوز جنسی خود وثیقه گذاشت

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات ۲۰۲۴، از سپردن یک وثیقه ۹۱/۶ میلیون دلاری در پرونده افترازنی علیه یک نویسنده آمریکایی خبر داد.

دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان برای انتخابات 2024، از سپردن یک وثیقه 91/6 میلیون دلاری در پرونده افترازنی علیه جین کارول نویسنده آمریکایی برای پوشش دادن جریمه 83 میلیون و 300 هزار دلاری وی تا زمان رسیدگی به درخواست تجدیدنظرش خبر داد.

براساس این گزارش، این وثیقه از شرکت بیمه فدرال، برای پرداخت جریمه 83 میلیون و 300 هزار دلاری جین کارول صرف خواهد شد، اگر ترامپ در دادگاه تجدیدنظر نیز شکست خورده و یا از پرداخت این جریمه خودداری کند. البته تا زمان رسیدگی به درخواست تجدیدنظر ترامپ و صدور حکم نهایی، کارول نیز نمی تواند این رقم را بردارد. درخواستی که ممکن است سال ها طول بکشد.

در تاریخ 26 ژانویه هیئت منصفه دادگاهی در منهتن نیویورک، پس از برگزاری 5 جلسه، دونالد ترامپ را به دلیل افترازنی در پرونده آزار جنسی جین کارول به پرداخت 83 میلیون و 300 هزار دلار غرامت محکوم کرد.

 

این دادگاه ترامپ را به دلیل دروغ گو خواندن این روزنامه نگار، به پرداخت این غرامت هنگفت محکوم کرد.

 

کارول در دادگاه نهایی اظهار کرده بود ترامپ با انکار تجاوز جنسی، شهرت او به عنوان یک روزنامه نگار صادق و درستکار را زیر سوال برده است.

 

کارول ضمن ستایش حکم صادر شده علیه ترامپ، آن را نوید خوبی برای آینده دانست و گفت: اگر پرونده دیگری در آینده باز شود، قطعا بار دیگر علیه ترامپ اقامه دعوی خواهد کرد.

 

جین کاورل مقاله نویس سابق مجله الی است. وی در نوامبر 2019 شکایت خود علیه ترامپ را در دادگاه مدنی نیویورک مطرح کرد. وی در بخشی از کتاب خود که سال گذشته توسط این مجله منتشر شد، مدعی شد که او توسط ترامپ در اتاق پرو فروشگاه لوکس برگ دورف در نیویورک در اواسط دهه 90 میلادی، مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است.

 

از آن زمان تاکنون بررسی این پرونده به دلیل درگیری های مربوط به قانون اساسی به تاخیر افتاده بود و اصلی ترین دلیل آن سمت ریاست جمهوری ترامپ و مصونیت سیاسی وی بود.

 

ترامپ پس از آنکه قاضی لوئیس کاپلان از تعویق موقت در برگزاری دادگاه خودداری کرد، برای سپردن وثیقه یا اختصاص هزینه جریمه صادر شده از سوی دادگاه تا تاریخ 11 مارس فرصت داشت.

 

قاضی کاپلان به کارول و وکلایش تا دو روز دیگر فرصت داد تا هر گونه اعتراضی به این وثیقه را ثبت کنند.

 

این در حالی است که ترامپ پیشتر اظهار کرده بود که هیچ وثیقه ای را برای این پرونده نمی گذارد زیرا کارول به قدر کافی حمایت شده است.

 

در حال حاضر دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان با اتهامات کیفری متعددی روبروست: تلاش برای ابطال نتایج انتخابات 2020 و حمله طرفدارانش به ساختمان کنگره در ژانویه 2021، نگه داری اسناد طبقه بندی شده در ویلای شخصی اش در فلوریدا پس از ترک کاخ سفید، پرداخت حق السکوت به یک بازیگر فیلم های غیراخلاقی، و تلاش برای تغییر نتایج انتخابات در ایالت جورجیا. وی همچنین درگیر پرونده کلاهبرداری و اتهامات مالی است. علاوه بر این رئیس جمهور سابق آمریکا با پرونده پرداخت خسارت به یک نویسنده که او را به تجاوز جنسی متهم کرده بود، روبروست.

 

اما ترامپ انجام هر اقدام نادرست در این پرونده ها را رد و طرح این اتهامات را تنها با انگیزه سیاسی و با هدف کنار گذاشتن او از رقابت‌های انتخاباتی 2024 می‌داند.

 

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در پنجم نوامبر سال 2024 برگزار می شود. در حال حاضر جو بایدن نامزد پیشتاز دموکرات ها و دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری خواهان در نظرسنجی ها هستند.

 

ترامپ تاکنون در انتخابات اولیه درون حزبی در ایالت های آیووا، نیوهمپشایر، نوادا، جزایر ویرجین و کارولینای جنوبی، میشیگان، میزوری و آیداهو و داکوتای شمالی با اختلاف چشمگیری پیروز شده است.

 

در روز 5 مارس، سه شنبه بزرگ، انتخابات درون حزبی جمهوری خواهان و دموکرات ها در ایالت های آلاباما، آلاسکا، آرکانزاس، کالیفرنیا،کلرادو، مین، ماساچوست، مینه سوتا،کارولینای شمالی، اوکلاهاما، تنسی، تگزاس، یوتا، ورمونت، ویرجینیا و جزایر ساموآ برگزار شد و دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در رقابت های انتخاباتی درون حزبی جمهوری خواهان در این ایالت ها و جو بایدن در رقابت های انتخاباتی درون حزبی دموکرات ها در این ایالت ها، پیروز شدند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر