کد خبر: 182804
A

حمله شبانه ارتش اسرائیل به بیمارستان شفا در غزه

بیمارستان شفا در غزه توسط اسرائیل محاصره و بمباران شد.

حمله شبانه ارتش اسرائیل به بیمارستان شفا در غزه

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ ارتش اسرائیل، بیمارستان شفا در شهر غزه را هدف حمله توپخانه‌ای و هوایی قرار داد، همزمان با این حملات، نظامیان اسراییلی هم اقدام به شلیک گسترده به سمت این بیمارستان کرده و آن را به محاصره درآوردند.

منابع فلسطینی از کشته و زخمی شدن ده‌ها فلسطینی در حمله اسرائیل به بیمارستان شفا خبر دادند.

به گفته این منابع، صدها آواره، بیمار، خبرنگار و کادر پزشکی و درمانی در داخل این بیمارستان محاصره شدند.

از سوی دیگر، وزارت بهداشت غزه در واکنش به حملات اسرائیل به بیمارستان شفا اعلام کرد که «دشمن با طرح ادعاهای واهی، قصد فریب دنیا و توجیه حمله به بیمارستان شفا را دارد».

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه طی بیانیه‌ای مسئولیت جان کادر پزشکی و درمانی و صدها آواره، بیمار و مجروح فلسطینی در مجتمع بیمارستانی شفا در شهر غزه را متوجه اسرائیل دانست.

این وزارتخانه تاکید کرد که یورش نظامیان اسرائیلی به بیمارستان شفا نقض صریح قوانین بین‌الملل و کنوانسیون چهارم ژنو است.

وزارت بهداشت غزه تصریح کرد که «دشمن صهیونیستی همچنان با طرح روایات دروغ و ساختگی به دنبال فریب دنیا و توجیه یورش به بیمارستان شفا است».

این وزارتخانه بیان کرد که «هدف از حمله نظامی به بیمارستان شفا نابودی کامل نظام سلامت و بهداشت در شمال غزه است».

وزارتخانه مذکور خواستار «مخالفت و مقابله جامعه بین‌الملل با جنایات دشمن صهیونیستی در بیمارستان شفا و دیگر بیمارستان‌های نوار غزه» شد.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه همچنین خواستار «حضور فوری نهادهای بین‌المللی در بیمارستان شفا و محافظت از غیرنظامیان در داخل» آن شد.

همزمان جنگنده‌های اسراییلی خانه‌ای را در منطقه الحساینه در اروگاه النصیرات در مرکز نوار غزه بمباران کردند که بر اثر آن ۹ نفر کشته و تعداد زیادی هم زخمی شدند.

این در حالی است که «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسرائیل  بار دیگر درخواست‌های بین‌المللی برای پایان دادن به جنگ در غزه را به شدت رد کرد.

نتانیاهو در سخنان خود به نوعی به این مساله اشاره کرده که «جنگ در غزه تا کنون برای اسراییل دستاوردی نداشته و در واقع اسراییل جنگ را در مرحله کنونی در غزه باخته است و از این رو برای جلوگیری از شکست ناگزیر به حمله به رفح است». در این ارتباط نتانیاهو ادعا کرده است که «اگر از هم اکنون، پیش از دستیابی به اهدافمان به جنگ پایان بدهیم، این به معنای آن خواهد بود که اسراییل در جنگ شکست خورده است».

به گفته نتانیاهو، «تا زمانی که اسراییل به اهداف خود نرسیده باشد، تن به آتش‌بس نخواهد داد».

نتانیاهو همچنین تاکید کرد که «تل آویو تسلیم فشارهای بین‌المللی نمی‌شود و از طرح ورود به رفح در جنوب غزه با هدف نابود کردن گروه حماس عقب نشینی نخواهد کرد». او در این باره گفت: «خطاب به دوستانمان در جامعه بین‌المللی می‌گویم. آیا حافظه شما این‌قدر خراب است؟ آیا به این زودی ۷ اکتبر، بدترین کشتار یهودیان پس از هولوکاست را فراموش کرده‌اید؟ به جای اسراییل به گروه حماس و حامیان آن فشار وارد کنید، چون آن‌ها تهدیدی علیه منطقه و تمام جهان هستند.»

روز گذشته نیز موشه یعالون، رییس سابق ستاد مشترک ارتش اسرائیل در سخنانی تاکید کرد که «بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم باقی ماندن در قدرت را بیشتر از مسائل دیگر ترجیح می‌دهد». وی افزود که «مساله بازگرداندن اسرای اسرائیلی اولویت نتانیاهو به شمار نمی‌رود».

یعالون اضافه کرد: تهدیدات مطرح شده مبنی بر حمله ارتش به رفح نیرنگ و فریب است. اگر نیاز به این کار داشتیم چرا تا الان انجام ندادیم و یگان‌های ذخیره را مرخص کردیم.

منبع: مهر

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر