کد خبر: 170090
A
۲۶ سال پیش در چنین روزی؛

روایت هاشمی رفسنجانی از حمله و تخریب دفتر آیت الله منتظری و آذری قمی بعد از سخنرانی جوادی آملی علیه آنان

هاشمی رفسنجانی در ۲۶ سال پیش در چنین روزی به حمله گسترده لباس شخصی ها و نیروهای حزب الله به دفتر آیت الله منتظری و آذری قمی پرداخت. هاشمی رفسنجانی در عصر روز خاطرات ۲۸ آبان ۱۳۷۶ خود نوشت: آقای دری نجف آبادی و آقای فلاح از وزارت اطلاعات خبر دادند که امروز اجتماع عظیمی از مردم و طلاب در مسجد اعظم قم و صحن ها و اطراف به دعوت جامعه مدرسین و مدیریت حوزه برای حمایت از رهبری و سرکوب حرکت آقایان منتظری و آذری قمی تشکیل شده است.

روایت هاشمی رفسنجانی از حمله و تخریب دفتر آیت الله منتظری و آذری قمی بعد از 
سخنرانی جوادی آملی علیه آنان

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ هاشمی رفسنجانی در خاطرات روز چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۷۶ خود نوشت:...آقای دری نجف آبادی و آقای فلاح از وزارت اطلاعات خبر دادند که امروز اجتماع عظیمی از مردم و طلاب در مسجد اعظم قم و صحن ها و اطراف به دعوت جامعه مدرسین و مدیریت حوزه برای حمایت از رهبری و سرکوب حرکت آقایان منتظری و آذری قمی تشکیل شده است. 

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ ربعد از سخنرانی آقای عبدالله جوادی آملی مردم به دفتر آیت الله منتظری حمله کرده و حسینیه و دفتر را تصرف نموده اند و شعارهای تند و موهنی هم می‌دهند. سپس همین کار را با دفتر آقای آذری قمی کرده اند. آقای منتظری هم حاضر نشده از خانه بیرون برود و نگران حوادث بعدی اند. 

عصر دکتر حسن روحانی آمد و گفت در دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی در حد اجتماع و تظاهرات مردمی مورد تایید بود ولی با تصرف دفتر و تعرض به مرکز آنها و دخالت سپاه و... موافقت نشده. گویا از سپاه اصفهان و تهران برای اقدامات رفته اند و دفتر رهبری می گوید به آنها ربطی ندارد. آقای سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی تلفنی پیغام‌ داده اند که جلوی این بی نظمی ها گرفته شود. 

بنابر گزارش دیده بان ایران؛ هاشمی رفسنجانی نوشت: آقای عبدالله نوری وزیر کشور به محسن‌ گفته امروز آقایان ابراهیم امینی و سیدحسن طاهری خرم آبادی و... از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه با آیت الله منتظری ملاقات کرده اند و از ایشان خواسته اند که دست از مخالفت با رهبری بردارند که نپذیرفته اند و گفته اند وظیفه شرعی می دانند. 

دکتر روحانی گفت که سردار عزیز جعفری از کادرهای مرکز سپاه، جریانات اطراف خانه آقای منتظری را اداره کرده و آقای دری گفت دو اتوبوس آدم از اصفهان آمده اند

 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر