کد خبر: 178576
A
روزنامه گردی دیدبان تاریخ ۲۰ بهمن ۱۳۵۳؛

شکست حمله عراق به خاک ایران/ قوای زرهی عراق مجبور به عقب نشینی شدند

تیتر یک و مهم صفحه اول روزنامه ۲۰ صفحه ای اطلاعات ۴۹سال قبل امروز یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۵۳ اختصاص دارد به جنگ مرزی بین ایران و عراق. به صفحه چهارم روزنامه رفته و متن کامل این خبر رادر دیدبان تاریخ مرور میکنیم.

شکست حمله عراق به خاک ایران/ قوای زرهی عراق مجبور به عقب نشینی شدند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛تیتر یک و مهم صفحه اول روزنامه ۲۰ صفحه ای اطلاعات ۴۹سال قبل امروز یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۵۳ اختصاص دارد به جنگ مرزی بین ایران و عراق. به صفحه چهارم روزنامه رفته و متن کامل این خبر رادر دیدبان تاریخ مرور میکنیم.

IMG_20220209_094759_649 (1)

بقرار گزارشهای واصله از خبرنگاران ما در نوار مرزی غرب کشور، از تاریخ ۱۲ بهمن ماه جاری نیروهای مسلح بعث عراق در نوار مرزی دست به نقل و انتقالات نظامی وسیعی زده اند و نیروهای نظامی خود را در نوار مرزی درارتفاعات مقابل شهرستان مهران و ناحیه سد کنجان چم تقویت نموده و در سنگرهای خود مستقر شده اند. 

ناحیه سد کنجان چم همان ناحیه ایست که درست سال گذشته در ۲۱ بهمن ۵۲ نیروهای مسلح بعث عراق بقصد تصرف ارتفاعات مرزی ایران به خاک ایران تجاوز کردند که با عکس العمل شدید پاسداران مرزی ایران مواجه شده و به عقب رانده شدند. در نتیجه همین تجاوز بود که تعدادی از پاسداران دلیر مرزی ایران شهید گردیدند.

نیروهای مسلح بعثی پس از استقرار کامل در مواضع و سنگرهای خود از روز ۱۹ بهمن ماه با مسلسل و توپخانه و تانک و خمپاره انداز سنگین پاسگاههای مرزی ایران را متناوبا زیر آتش گرفتند.

حتی در یکی از ارتفاعات مرزی با پشتیبانی آتش نیروهای زرهی بقصد تجاوز و نفوذ بخاک ایران را داشتند که با مقاومت مرزبانان دلیر ایرانی روبر و به عقب رانده شدند. 

این تیراندازیها و عملیات ایذایی نیروهای بعث عراق دیروز نیز به تناوب ادامه داشت و هم اکنون نیز ادامه دارد. بدیهی است که پاسداران مرزی ایران بوظایف و تکالیف نظامی خود عمل نموده و هوشیارانه همه نوع تحریکات نطامی نیروهای مسلح عراقی را زیر نظر دارند و هرگونه تجاوزی را با شدت و حدت سرکوب خواهند کرد.

همچنین در خبری دیگر این روزنامه از تظاهرات وسیع دیروز مردم شهر ساری در مازندران بر علیه یاوه سرائیهای حکومت بعثی عراق اطلاع داد. 

IMG_20220209_094805_210

تهیه و تنظیم: مصطفی رحیمی مشکله

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر