کد خبر: 151344
A

سخنگوی سپاه پاسداران: روز جهانی قدس آینده، اعلام پایان پیمان ننگین آبراهام است

رمضان شریف با اشاره به تحولات کرانه باختری و به صحنه آمدن نسل جوان مبارز ضد صهیونیستی تاکید کرد: روز جهانی قدس آینده اعلام پایان پیمان ننگین آبراهام است.

سخنگوی سپاه پاسداران: روز جهانی قدس آینده، اعلام پایان پیمان ننگین آبراهام است

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ نخستین جلسه برنامه ریزی، هماهنگی و هم افزایی برگزاری شکوهمند " مراسم و راهپیمایی روز جهانی قدس سال ۱۴۰۲" با حضور اعضای ستاد انتقاضه قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و مسئولین و فعالان حوزه فلسطین و قدس برگزار شد.

رمضان شریف رئیس ستاد انتفاضه و قدس در این نشست با اشاره به چرایی و چگونگی اشغال سرزمین مقدس فلسطین توسط صهیونیست ها گفت: اشغال تدریجی فلسطین یک طرح و برنامه بین المللی و مورد توافق قدرت های آن روز جهان بود که هدف آن هم به اشغال سرزمین فلسطین محدود نبود بلکه سیطره بر کل جهان اسلام و به عبارتی سیطره بر غرب آسیا را هدف گذاری کرده بودند و به همین جهت سران یهود از اول تصرف از نیل تا فرات را به عنوان راهبرد اصلی خود دنبال می کردند.

وی افزود : صهیونیست ها برای تحقق اشغال فلسطین در آن زمان با تولید و اختراع ادبیاتی هدفمند مظلوم نمایی برای قوم یهود را طراحی کردند و در این راستا قدرت های اروپایی و امریکا را نیز به آن متعهد نمودند و در این راستا تاکید بر زیر فشار قرار گرفتن یهودیان از سوی  نازی ها و ادعای مسالمت جو بودن آنان ، قصه مجعول هولوکاست را هم به استخدام خود در آوردند تا در عرصه های سیاسی ، تبلیغی،هنری و حقوقی پشتیبانی غربی ها را نیز با خود همراه سازند.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس در بیان چگونگی پشتیبانی سردمداران نظام سلطه و استکبار از صهیونیست ها خاطرنشان کرد : آنها برای اجرای ماموریت تضمین سلطه غرب در جهان اسلام توسط رژیم صهیونیستی ، حتی ارتشی در حد یک قدرت بزرگ با یک میلیون و سیصد هزار نفر نیرو و یک سرویس اطلاعاتی قدرتمند و در عین حال مخوف و جنایتکار تدارک دیدند.

وی با تاکید بر اینکه امت اسلامی طی ۷۵ ساله گذشته با یک توطئه جهانی علیه منابع و ثروت های خود مواجه بوده است، افزود:  امروز بر همه جهانیان آشکار شده است که این توطئه تنها برای تشکیل یک دولت آنهم در ۲۷ هزار کیلومتر مربع مساحت جغرافیایی، طراحی و عملیاتی نشده بود ؛ سیاهه جنایت‌ها و وحشی گری های رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی طی بیش از هفت دهه اخیر به خوبی آشکار کننده ابعاد اهداف پنهان و آشکار انگلیس، امریکا و رژیم صهیونیستی و دیگر همراهان و متحدان این پروژه است.

شریف در بخشی دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات معنادار و شگفت انگیز اخیر در فلسطین اشغالی خاطرنشان کرد: پس از انتخابات اخیر و تشکیل کابینه نیتانیاهو و بازگشت مجدد وی به قدرت ، شکل‌گیری تجمعات اعتراضی بی سابقه و احتمال عمیق‌تر شدن اقدامات میدانی و رفتن به سمت جنگ داخلی به عنوان یک گزینه جدی به شدت رژیم صهیونیستی را نگران ساخته است. به گونه ای که حتی دیوارهای بتنی بنا شده اعتراف صهیونیست ها نیز تضمین امنیتی برای آنها نخواهد داشت .

وی تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در حوزه سیاست خارجی در قالب " پیمان صلح آبراهام " در پی جبران ضعف ژئوپولیتیکی ، کسب مشروعیت و افزایش عمق راهبردی خود به ویژه درمنطقه غرب آسیا است اما قرائن و شواهد نشان می دهد برغم انعقاد برخی پیمان های دفاعی و امنیتی مشترک با کشورهای منطقه و عادی سازی روابط این موضوع سرابی بیش نبوده است و به سرعت به سمت میرایی و بی خاصیتی پیش می رود.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس با بیان اینکه سرعت تحولات در سرزمین های اشغالی و اعتماد به نفس گروه های مقاومت برای مقابله با نظامیان رژیم غاصب صهیونیستی و همچنین افزایش عملیات استشهادی و حمله به صهیونیست ها آن هم در عمق سرزمین های اشغالی، بیانگر حساسیت و تعیین کنندگی حوادث و رخدادهای جاری به ویژه در کرانه باختری است گفت: توسعه تهدید از غزه و کرانه باختری و سرزمینهای اشغالی و فعال شدن الگوی جدید مبارزات مردمی به ویژه نسل جوان فلسطینی ضد صهیونیستی نشان می دهد جوانان فلسطین گزینه مقاومت مسلحانه را نسبت به راهکارهای دیگر ترجیح می دهند.

وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری به سران برخی کشورهای اسلامی و عربی مبنی بر جبران گناه بزرگ ناشی از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد: مسئله فلسطین از یک موضوع قومی و عربی به مطالبه ای جهانی و بین المللی تبدیل شده است و چشم همه جهانیان به جنایات رژیم وحشی و اشغالگر قدس گشوده شده است و حوادث و تحولات ماه های اخیر به ویژه در کرانه باختری با محوریت جنین نشان از فروریختن معادلات و محاسبات استکباری در منطقه دارد.

شریف با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی بازنده دائمی و بلامنازع عرصه های نبرد با انتفاضه و مقاومت فلسطین است،  خاطرنشان کرد: انتفاضه فلسطین تحت تاثیر انقلاب اسلامی ایران به دستاوردها و موفقیت های راهبردی و تاریخی دست یافته است و روند شناسی تحولات چهار دهه اخیر نیز حکایت از به زانو درآمدن تدریجی رژیم اشغالگر برابر اراده فلسطینی‌ها دارد.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس خاطر نشان کرد: شکست مطلق سیاست‌ها و راهبردهای منطقه ای امریکا از یک سو پشت اشغالگران فلسطین را لرزانده و از سوی دیگر امید مضاعفی به مقاومت فلسطین بخشیده است و در این فضای بسته و یاس آلود، اسرائیلی ها بسیار مستاصل و آینده روشنی را پیش روی خود نمی بینند.

وی پیام تحولات حوادث سال ۲۰۲۲ و آنچه در آغازین ماه های سال ۲۰۲۳ بر صهیونیست ها گذشته است را  برای رژیم اشغالگر  بسیار خطرناک توصیف و تاکید کرد : فعال شدن جنین و کرانه باختری و الگوی جدید مبارزاتی مجاهدان جوان فلسطینی این پیام را منتشر کرده است که دیگر امنیتی برای مناطق مرکزی رژیم باقی نمانده است.

رئیس ستاد انتفاضه و قدس نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی ایران برای حمایت و پشتیبانی از انتفاضه و مقاومت فلسطین و توانمند ساختن مجاهدان فلسطینی را محصول ابتکار راهبردی امام خمینی (ره) در نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان با عنوان "روز جهانی قدس"  ونیز تاکیدات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این راستا برشمرد و گفت: با گذشت ۴۴ سال از تولد روز جهانی قدس در تاریخ مقاومت ضدصهیونیستی فلسطینی ها و حمایت یکپارچه امت اسلامی از آرمان آزادی قدس شریف و رهایی فلسطین مظلوم از چنگال رژیم کودکش و جعلی صهیونیستی، با صدای رسا باید گفت، مردم مظلوم فلسطین، حتی اگر مسلمان هم نبودند، به اعتبار مظلومیت‌شان سزاوار پشتیبانی همه‌جانبه هستند. در عین حال در کنار این مسئولیت شرعی و اخلاقی، واقعیت این است که اگر اسرائیل غده سرطانی است که قطعا هست، نمی‌توان در برابر این غده سرطانی بی‌تفاوت بود.

وی بار دیگر تحولات کرانه باختری و به صحنه آمدن نسل جوان مبارز ضد صهیونیستی را برای آینده مقاومت فلسطین مهم و تعیین کننده دانست و با اشاره به برخی مواضع و اقدامات دولت های عربی در قبال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد : به یاری خداوند متعال و به مدد مشارکت هوشمندانه و مقتدرانه ملت های مسلمان ، روز جهانی قدس آینده ،  اعلام پایان پیمان ننگین آبراهام است.

شریف در پایان روز جهانی قدس سال ۱۴۰۲ را از سرنوشت سازترین رخدادهای تاریخ حمایت امت اسلامی از فلسطین و آرمان آزادی قدس شریف توصیف و با تاکید بر لزوم هماهنگی نرم افزاری و نقش‌آفرینی قدرتمند نهادها و سازمان های فعال حوزه فلسطین و قدس برای ایفای نقش در این عرصه مبارک تصریح کرد: با توجه به شرایط تقویمی و لزوم اطمینان از اتفاق نظر جهان اسلام در برگزاری یکپارچه و هم‌زمان روز جهانی قدس در حال رایزنی و هماهنگی های لازم برای اعلام دقیق  روز جهانی قدس سال ۱۴۰۲ هستیم که نتیجه آن به آگاهی ملت شریف ایران خواهد رسید.

منبع: ایلنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر