کد خبر: 164297
A
ارگان اطلاع رسانی وایسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

بازرسان لغو مجوز شده آژانس فرانسوی و آلمانی بودند

ساعتی پیش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران امروز رسما به ما از تصمیم خود برای لغو مجوز چند نفر از بازرسان آژانس که برای راستی آزمایی فعالیت‌های این کشور تحت پادمان های NPT تعیین شده بودند، خبر داده است.

بازرسان لغو مجوز شده آژانس فرانسوی و آلمانی بودند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ ارگان اطلاع رسانی وابسته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بنابر شنیده های خود نوشت:  بازرسان لغو انتصاب شده از کشورهای آلمان و فرانسه هستند.

این ارگان اطلاع رسانی وابسته به سپاه نوشت: همچنین به نظر می‌رسد که این اقدام در واکنش به بیانیه خصمانه و غیرسازنده اخیر در شورای حکام علیه ایران صورت می‌گیرد که توسط سه کشور اروپایی(آلمان، فرانسه، انگلیس) و آمریکا صادر شده بود.

بر این اساس، ایران بر خلاف آنچه گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفته، هیچگونه همکاری خود با آژانس را کاهش نداده، بلکه در واقع بازرسانی که تابعیت کشورهای اروپایی را داشته‌اند و در صدور این بیانیه نقش‌آفرینی جدی ایفا کردند، لغو مجوز شده‌اند. این مسئله نیز جزو حقوق روشن ایران در تعامل با آژانس است.

سخنگوی وزارت خارجه نیز دقایقی پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد: متأسفانه سه کشور اروپایی و آمریکا به رغم تعامل مثبت، سازنده و مستمر ایران با آژانس، با زیاده‌خواهی و با هدف تخریب فضای همکاری، از فضای شورای حکام برای مقاصد سیاسی خود سوءاستفاده کردند. یران پیشتر نسبت به عواقب این گونه سوءاستفاده‌های سیاسی از جمله تلاش برای سیاسی کردن فضای آژانس هشدار لازم را داده بود‌.

این سه کشور و آمریکا در بیانیه خود علیرغم همکاری‌های بسیار ایران، در بند نخست بیانیه خود به ادعاهای مطرح‌شده درباره وجود « مواد هسته‌ای اعلام‌نشده در چندین مکان اعلام‌نشده در ایران» پرداخته و این ۴ کشور، ایران را به «عدم همکاری اساسی» متهم کرده‌ بودند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر