کد خبر: 174894
A

چرا ایرانیان مهاجر و عاشق وطن نباید در مجلس نماینده داشته باشند؟

اگر رقم هشت میلیون ایرانی خارج از میهن عزیز را معتبر بدانیم، (بیشتر نباشد، کمتر نیست) آن‌وقت چیزی حدود ده درصد جمعیت ایران مهاجر هستند. آیا این جمعیت انبوه نباید با داشتن حداقل یک کرسی در مجلس، بتوانند در روند قانونگذاری‌ها سهیم باشند؟

چرا ایرانیان مهاجر و عاشق وطن نباید در مجلس نماینده داشته باشند؟

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ اگر رقم هشت میلیون ایرانی خارج از میهن عزیز را معتبر بدانیم، (بیشتر نباشد، کمتر نیست) آن‌وقت چیزی حدود ده درصد جمعیت ایران مهاجر هستند. آیا این جمعیت انبوه نباید با داشتن حداقل یک کرسی در مجلس، بتوانند در روند قانونگذاری‌ها سهیم باشند؟

اهمیت دادن و به رسمیت شناختن مهاجران، موضوعی است که خواه ناخواه حاکمیت باید با آن مواجه شود. در طول سال‌های گذشته، معمولا مهاجر، مورد بدبینی و سوءظن دستگاه‌های حاکمیتی بوده. از تریبون‌های رسمی او را هوس‌ران و وطن‌فروش خوانده‌اند، غافل از اینکه همین مهاجران در غربت - به جبران کم کاری نهادهای فرهنگی مسوول - چه تلاش بی‌وقفه‌ای برای حفظ آبروی میهن می‌کنند. چقدر ایرانیان خارج از کشور حتی اگر از منتقدان و مخالفان باشند، نسبت به آب و خاک خود تعصب می‌ورزند و بر سر موضوعات میهنی و ملی اندک تسامح و گذشتی را روا نمی‌دانند.

در غربت و تحت فشارهای مختلف با دست خالی و غالبا با فشار اقتصادی، بر هویت ایرانی خود پای فشردن کار راحتی نیست. کسانی که مهاجران را متهم می‌کنند، خبر ندارند که نسل دوم و سوم ایرانیان مهاجر بیش از والدین خود دلبسته ایران هستند. و با تعصب از ایرانی بودن خود و از نام و یاد و تاریخ میهن‌شان دفاع می‌کنند.
 
به سخره گرفتن و تروریست نامیدن بچه‌های ایرانی و عرب در مدرسه‌ها و دانشگاه‌های غربی امری معمول است و چیز غریبی نیست. اما بچه‌های همین مهاجران واکنش نشان می‌دهند و دلبسته ایران عزیزشان هستند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر