کد خبر: 177242
A

موافقان و مخالفان اولویت بررسی لایحه ۲ روز تعطیلی آخر هفته چه گفتند؟

مخالف اولویت بررسی لایحه ۲ روز تعطیلی آخر هفته تاکید کرد که اولویت امروز کشور افزایش ساعت کار برای انجام کارهای بر زمین مانده است و موافق آن تاکید کرد که ما باید به سمت کیفی‌سازی ساعت کار حرکت کرده و تعطیلات خود را به میانگین تعطیلات جهانی افزایش دهیم.

 موافقان و مخالفان اولویت بررسی لایحه ۲ روز تعطیلی آخر هفته چه گفتند؟

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، درخواست اولویت بررسی لایحه اصلاح ماده ۸۷ قانون مدیریت خدمات کشوری را رسیدگی کرده و در نهایت با این درخواست موافقت کردند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در مخالفت با این درخواست بیان کرد: اولویت امروز کشور بحث معیشت مردم می‌باشد و بحث ساعت کار اداری از اولویت‌های بعدی است. تعیین و پیگیری دستمزد کارگران و اعتماد سازی اولویت امروز نظام است، نظام خدمات زیادی داشته است که برخی افراد در تلاش هستند تا به آن خدشه وارد کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: افزایش قیمت گوشت و سایر کالاها از اولویت‌های دیگری است که ما باید به آن رسیدگی کنیم. همه کارکنان دولت شریف هستند اما آیا همه ملت ایران کارمندان دولت هستند که ما اکنون دو روز در هفته را تعطیل کرده و چهار ساعت از ساعت کاری را کاهش دهیم. آنگاه جواب کارگران را چه باید بدهیم؟ کشور امروز نیاز دارد که فرهنگ کار را تقویت کنیم چرا که همه کشورهای پیشرفته به این سمت رفته اند.

وی ادامه داد: ما نباید این پیام را به جامعه بدهیم که ساعت کار باید کاهش پیدا کند ما کارهای زمین‌مانده زیادی داریم که باید به آن رسیدگی شود. از سوی دیگر ما برای کادر سلامت و نیروهای امنیتی و انتظامی چگونه قرار است ساعت کار را کاهش دهیم؟ اولویت امروز کشور این است که ساعت کار را اضافه کنیم چرا که ما کارهای زمین مانده زیادی داریم که باید به آن رسیدگی شود.

عباس گودرزی در موافقت با درخواست اولویت بررسی لایحه ۲ روز تعطیلی پایان هفته بیان کرد: میانگین تعطیلی در سایر کشورها سالانه ۱۱۹ روز است اما در ایران میانگین تعطیلی سالانه ۷۸ روز می‌باشد. ما ۶۵ درصد میانگین تعطیلات جهانی روز تعطیل داریم در حالی که در کشورهای پیشرفته به دنبال افزایش این تعطیلات هستند در این لایحه به دنبال تعطیلی دو روز در هفته می‌باشیم. تهران نیز دو روز در هفته تعطیل می‌باشد. مگر خون تهران‌نشین‌ها از سایر شهرستان‌ها رنگین‌تر است. این دو روز تعطیلی را که یک روز آن را جمعه می‌باشد و روز دیگر را دولت تعطیل می‌کند.

وی در ادامه اظهار کرد: این افزایش تعطیلی و ساعت کاهش کاری منجر به افزایش انگیزه کارمندان و تحکیم بنیان خانواده خواهد شد.

در نهایت نمایندگان با تقاضای بررسی لایحه ۲ روز تعطیلی آخر هفته به صورت خارج از نوبت موافقت کردند.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر