کد خبر: 177626
A

امام جمعه یاسوج: بگذارید مردم طبق عقیده خود آزادانه انتخاب کنند و رای دهند

امام جمعه یاسوج گفت: شنیده‌ام برخی داوطلبان نمایندگی مجلس برای رای با قرآن به خانه‌های مردم می‌روند. بگذارید مردم طبق عقیده خود آزادانه انتخاب کنند و رای دهند.

امام جمعه یاسوج: بگذارید مردم طبق عقیده خود آزادانه انتخاب کنند و رای دهند

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ سید نصیر حسینی، نمایندگی ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج، در نشست شورای فرهنگ عمومی استان گفت: شنیده‌ام برخی داوطلبان نمایندگی مجلس برای رای با قرآن به خانه‌های مردم می‌روند. بگذارید مردم طبق عقیده خود آزادانه انتخاب کنند و رای دهند.

وی افزود:  مردم به داوطلبان دارای برنامه رای دهند و شایستگی را ملاک خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حضور مردم در انتخابات یک مساله حیاتی است، خاطرنشان کرد: قهر با صندوق رای و انتخابات درست نیست و نباید اتفاق بیفتد.

وی تصریح کرد: باید از همه ظرفیت‌ها برای افزایش مشارکت در انتخابات بهره گرفته شود و همه افراد تاثیرگذار، طلاب، ائمه جمعه، اساتید دانشگاه‌ها، فعالان سیاسی پای کار باشند و در جهت افزایش مشارکت در انتخابات تلاش کنند.

او ادامه داد: مردم، مسئولان و حاکمیت در زمینه امنیت انتخابات به وظیفه خود عمل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: تبلیغات انتخاباتی باید منطقی انجام شود، مناظره نیز علمی و منطقی باشد و وعده‌هایی که از سوی داوطلبان نمایندگی مجلس داده می‌شود در چارچوب قانون وظایف نمایندگان باشد.

حسینی تاکید کرد: باید از تخریب چهره‌ها و داوطلبان نمایندگی جلوگیری شود؛ چراکه آرامش جامعه با تخریب از بین می رود. همچنین با داوطلبان نمایندگی مجلس جلساتی نیز برگزار شود.

او همچنین با بیان اینکه برخی مدیران و مسئولان نسبت به شورای فرهنگی عمومی بی‌توجه هستند، بیان کرد: از این مدیران و مسئولان گلایه دارم و در این زمینه نگران هستم و این در واقع یک بی‌مسئولیتی نسبت به فرهنگ است.

حجت الاسلام پیشقدم، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از برخی اقدامات غیرقانونی در آستانه انتخابات در استان انتقاد کرد و گفت: چرا هنوز موعد تبلیغات شروع نشده در استان بر خلاف قانون این کار انجام می‌شود؟

وی افزود: برخی از افراد و بزرگان، خودشان را از انتخابات کنار کشیده و می‌گویند نمی‌توانند در مورد انتخابات و مشارکت مردم نظر بدهند.

پیشقدم اظهار کرد: عرصه انتخابات را در اختیار داوطلبان قرار دادیم تا هر کاری دلشان می‌خواهند انجام بدهند. آنان با کارها و وعده‌های پوچ خودشان مردم را بیشتر بی‌اعتماد می‌کنند.

حجت الاسلام سید جواد خاضع، رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد، نیز ضمن انتقاد از اینکه چرا باید داوطلبان به رقبای خودشان حمله کنند و چرا باید وعده‌های خلاف واقع و قانون و وعده‌های بی‌عمل که موجب بی اعتمادی مردم می شوند، بدهند؟ خطاب به مسئولان ارشد استانی گفت: کمی هم وضعیت گرانی بازار را در استان مورد توجه قرار دهید تا از مشارکت مردم کاسته نشود.

خاصه تاکید کرد: اگر موعد تبلیغات انتخابات در استان کهگیلویه و بویراحمد یک هفته بیشتر باشد مشارکت نیز بهتر خواهد شد.

فرشید احمدی کیش، رییس شورای اسلامی شهر یاسوج، نیز گفت: از استاندار و معاون سیاسی استانداری می خواهم که یک جلسه توجیهی و هشدار دهنده برای داوطلبان برگزار کنند.

وی افزود: چرا نباید چنین جلسه‌ای تاکنون برگزار شده باشد تا ترور شخصیت انجام نشود؟ حرف‌هایی می‌شنویم که انسان تا مرز سکته پیش می‌رود و هنوز تبلیغات شروع نشده از تریبون‌ها علیه رقبا ‌حرف‌های نامربوط زده می‌شود و افراد شناخته شده پایین جایگاه نشسته برای آنها دست می‌زنند! نگذارید این بد اخلاقی‌ها بیشتر شود. روح و روان جامعه در حال آزرده شدن است.

احمدی کیش تصریح کرد: به قانون توجه کنید. اگر قانون در استان به درستی اجرا شود، مردم استان شرکت خوبی خواهند کرد و قول می‌دهم این مشارکت چشمگیر خواهد بود.

حجت الاسلام صفدر پناهی، رییس حوزه علمیه استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: یک هیئت ناظر تعیین شود و هر داوطلب انتخابات یک نماینده داشته باشد که اگر خواستند موضوعی را با نیروهای امنیتی و قضایی و انتظامی مطرح کنند این افراد حضور پیدا کنند و نیازی به حضور داوطلبان نباشد.

رضا پارسیان نژاد، مدیرکل بنیاد شهید امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد، نیز بیان کرد: نباید اجازه دهیم که رتبه استان در زمینه مشارکت پایین بیاید. نباید به صرف انتخابات مجلس از اهمیت مجلس خبرگان غافل شویم. همچنین جامعه ایثارگری ما نباید قربانی مسائل سیاسی و فضای مجازی و انتخابات شود.

حجت الاسلام رحیم عبودی، رییس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد نیز وضعیت کنونی انتخابات در استان را خوب توصیف کرد و گفت: باید روحانیت و ائمه جمعه روشنگری‌های لازم را در رابطه با انتخابات انجام دهند.

حسنعلی عزت‌خواه، مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد، نیز تصریح کرد: یکی از مشکلات این است که تملق در میتینگ‌های انتخاباتی استان بالا رفته است. دامنه کلمات را در فضای مجازی ببینید! متاسفانه این تملق‌ها بیشتر از زبان نخبگان بیان می‌شود.

وی با اشاره به بد اخلاقی‌ها و بی‌اخلاقی‌ها در بحبوحه انتخابات افزود: بیشتر از دردها می‌گوییم اما درمان با کیست؟ طبیب این بی‌اخلاقی‌ها در فضای مجازی کیست؟ بعضی از این واژه‌هایی که داوطلبان به کار می‌برند فردای همان روز دانش‌آموزان در کلاس درس آن حرف‌ها را به معلمان‌شان می‌زنند.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر