کد خبر: 183717
A

امام جمعه تهران: اجتماع امام حسنی ها مایه افتخار بود

احمد خاتمی، امام جمعه تهران: جتماع ۱۰۰ هزار نفری در استادیوم آزادی مایه افتخار بود و به این معناست که مردم ما دلداده خدا هستند.

امام جمعه تهران: اجتماع امام حسنی ها مایه افتخار بود

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ حجت الاسلام سید احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه تهران طی سخنانی با اشاره به شب‌های قدر، گفت: امشب اولین شب قدر است. در روایتی از پیامبر اکرم (ص) آمده که ماه رمضان سرور ماه‌ها و شب‌های قدر سرور شب ها است.

 وی با اشاره به برگزاری محفل امام حسنی‌ها در استادیوم آزادی، ادامه داد: اجتماع ۱۰۰ هزار نفری در استادیوم آزادی مایه افتخار بود و به این معناست که مردم ما دلداده خدا هستند.

آمار کشته‌های تصادفات برای ما بسیار سنگین است

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به تصادفات نوروزی، افزود: آمار کشته‌های تصادفات برای ما بسیار سنگین است؛ از خداوند می‌خواهیم ان شاءالله در سال جدید حوادث تصادف را نداشته باشیم.

خاتمی عنوان کرد: مشکل اقتصادی از جمله مشکلات کشور است و تمام نامگذاری های اخیر رهبر انقلاب در این راستاست. «جهش تولید» مقوله مهمی است که با اجرایی شدن آن همه شاخص‌های اقتصادی تغییر می‌کند و خروجی این مهم ایران سربلند و عزتمند است.

وی با بیان اینکه تولیدات داخلی باید قابل رقابت با تولیدات خارجی باشد، تصریح کرد: حداقل انتظار از مسؤولان این است که امر تولید را تسهیل کنند. مردم به تولیدات داخلی بها دهند.

خاتمی با اشاره به روز جمهوری اسلامی، گفت: امام راحل فرمودند اگر اسلام را می‌خواهیم باید «جمهوری اسلامی» را حفظ کنیم.

رژیم صهیونیستی توان شکست مقاومت را ندارد

وی با اشاره به تحولات غزه افزود: طوفان الاقصی در طول تاریخ ۷۶ ساله رژیم صهیونیستی بی سابقه است. این روزها رژیم اسراییل در تلاش است که بگوید که شکست نخورده اند در حالیکه شکست بزرگی را متحمل شده اند.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: ابتکار عمل به دست شبکه مقاومت است نه در اختیار صهیونیست‌ها لذا جنایت‌های آنان در غزه نشان از استیصال این رژیم غاصب است.

خاتمی عنوان کرد: مقاومت یک محور بود اما در حال حاضر مقاومت تبدیل به یک شبکه شده است که نیروهای مقاومت در منطقه هماهنگ با یکدیگر عمل می‌کنند و ان شاءالله نتیجه این هماهنگی نابودی رژیم صهیونیستی است.

وی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی توان شکست مقاومت را ندارد و به فضل خدا در آستانه ناتوانی کامل است، گفت: در حال حاضر مقاومت حرف اول در منطقه را می‌زند. مقاومت هم اکنون پیروز میدان است و بنا بر بشارت قرآنی پیروزی از آن مقاومت است. (سوره بقره آیه ۲۰۴)

قصه روز قدس امسال قصه دیگری است

خطیب نماز جمعه تهران اظهار کرد: جنایات رژیم وحشی صهیونیستی جنایاتی بی بدیل است. جنایاتی که زبان از گفتن شرم دارد.

خاتمی یادآور شد: قصه روز قدس امسال قصه دیگری است و به فضل خدا هفته آینده با حضور در راهپیمایی روز قدس به زنان و مردان نستوه غزه خدا قوت می‌گوئیم.

وی با اشاره به حادثه تروریستی روسیه، عنوان کرد: ما ترور را در همه جای دنیا محکوم می‌کنیم. داعش چیزی جز آمریکا نیست. تولید کننده داعش آمریکاست. داعش یک تشکل آمریکایی و اسرائیلی است.

خاتمی با طرح این سوال که چرا با گذشت ۱۸۰ روز از جنایات در غزه، داعش کم‌ترین تحرکات را برای مقابله با این جنایات ندارد، تصریح کرد: داعش ساخته و پرداخته آمریکاست.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر