کد خبر: 183149
A

۵ سبک آرایشی دهه ۷۰ که امسال دوباره مُد شده‌اند

دهه ۱۹۷۰ دوران اکتشافات آرایشی بود و از همین رو سبک‌های الهام‌گرفته از آن در طول سالیان آتی بار‌ها در قالب معیار‌های زیبایی آرایش ظاهر شده‌اند. سایه‌های پر زرق و برق، ابرو‌های پرپشت و خط چشم‌های برجسته و چشمگیر، از مشخصه‌های بارز این دهه بودند. خبر خوب این است که حال و هوای آن روز‌ها بار دیگر در سال ۲۰۲۴ ترند شده است. در ادامه ۵ مورد از ترند‌های آرایشی امسال را که از دهه ۷۰ الهام گرفته شده‌اند معرفی می‌کنیم و به شما یاد می‌دهیم که چگونه خودتان را در خانه به این شیوه‌ها آرایش کنید.

۵ سبک آرایشی دهه ۷۰ که امسال دوباره مُد شده‌اند

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ دهه ۱۹۷۰ دوران اکتشافات آرایشی بود و از همین رو سبک‌های الهام‌گرفته از آن در طول سالیان آتی بارها در قالب معیارهای زیبایی آرایش ظاهر شده‌اند. سایه‌های‌ پر زرق و برق، ابروهای پرپشت و خط چشم‌های برجسته و چشمگیر، از مشخصه‌های بارز این دهه بودند. خبر خوب این است که حال و هوای آن روزها بار دیگر در سال ۲۰۲۴ ترند شده است.

در ادامه ۵ مورد از ترندهای آرایشی امسال را که از دهه ۷۰ الهام گرفته شده‌اند معرفی می‌کنیم و به شما یاد می‌دهیم که چگونه خودتان را در خانه به این شیوه‌ها آرایش کنید.

۱. آرایش کات کریس

IMG_20240322_203841_571

تکنیک سایه چشم کات کریس (Cut Crease) در دنیای زیبایی غریبه نیست اما امسال به لطف الهام گرفتن از توییگی، مدل مشهور و نمادین دهه ۶۰ و ۷۰ میلادی، شاهد بازگشت اساسی آن هستیم. آرایشی که چشم‌هایتان را بزرگ‌تر و برجسته‌تر نشان می‌دهد.

برای اینکه برای خودتان سایه کات کریس بکشید، از پایه شروع کنید و از پرایمر سایه چشم استفاده کنید. پلکتان را با یک سایه چشم پاستلی مورد نظر بپوشانید. سپس با استفاده از یک خط چشم نوک‌نمدی بسیار ظریف، چین پلک (بالای خط پلک)، جایی که استخوان حدقه چشم قرار دارد خط بکشید. در این مرحله قسمت‌های بیرونی پلک را با استفاده از رنگ تیره طراحی کنید. در انتها با استفاده از یک برس سایه، کانسیلر را به آرامی روی قسمت‌های پایینی خط افقی بکشید.

 ۲. آرایش چشم پریسیلا پریسلی

IMG_20240322_204244_488این مدل آرایش چشم را پریسیلا پریسلی محبوب کرد و حالا به لطف چهره‌هایی مانند سیدنی سوئینی و محتواسازهای تیک‌تاکی دوباره به ترند آرایشی سال تبدیل شده است. آرایش چشمی که به ظاهر فرد معصومیت می‌بخشد و چشم‌ها را درشت‌تر نشان می‌دهد.

هدف اصلی این است که چشم‌ها را بزرگتر نشان دهیم. برای این کار با استفاده از سایه قهوه‌ای خنثی، فرم گردتری برای چشمانتان ایجاد کنید. سپس از خط چشم سفید برای برجسته‌تر کردن واترلاین یا فاصله بین چشم و مژه استفاده کنید. در نهایت یک ریمل حجم‌دهنده به مژه‌های بالا و پایین خود بزنید.

IMG_20240322_204404_327

۳. خط چشم واضح و مشخص

اگر می‌خواهید جسور به نظر برسید هیچ‌چیز به اندازه یک خط چشم واضح و مشخص مناسب شما نیست.

برای این کار سایه‌های مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. از رنگ‌های روشن و درخشان استفاده کنید تا واقعاً به سبک دهه ۷۰ دست پیدا کنید. آن را روی پلک‌هایتان بکشید. سپس سایه سیاه را بردارید و یک لایه روشن زیر استخوان ابروی خود در گوشه داخلی چشم بکشید. این قسمت را تا زمانی که بُعد پیدا کند سایه بزنید.

سپس یک خط چشم مایع مشکی بردارید و روی چشمتان بکشید و خط را از هر دو گوشه داخلی و خارجی پلک ادامه دهید. در نهایت همان خط را روی مژه‌های پایینی‌تان هم بکشید.

۴. سایه پر زرق و برق

چه چیزی روال آرایشی دهه ۷۰ را بیش از آرایش متالیک فریاد می‌زند؟

1627206_300

کار کردن با سایه‌های براق آسان است البته اگر محصول مناسبی داشته باشید. بزرگترین مشکل در این میان، ریختن گلیترها روی صورت است.

چه چیزی روال آرایشی دهه ۷۰ را بیش از آرایش متالیک فریاد می‌زند؟

 

کار کردن با سایه‌های براق آسان است البته اگر محصول مناسبی داشته باشید. بزرگترین مشکل در این میان، ریختن گلیترها روی صورت است.

 

برای این کار کافی است ابتدا سایه‌ای روشن روی چشمتان بکشید و بعد با گلیتر وارد عمل شوید تا ظاهر فوق‌العاده درخشان خود را تکمیل کنید.

 

۵. کک و مک

آرایش دهه ۷۰ به خاطر پوست درخشان و کک و مکی دختر همسایه‌اش هم نمادین بود.

IMG_20240322_204754_701

برای این کار ابتدا باید سلول‌های مرده پوستتان را از بین ببرید و پوست را شاداب کنید. ترکیب چند سرم آرایشی کمک می‌کند تا چهره شما درخشان و انعطاف‌پذیر به نظر برسد.

IMG_20240322_204759_413

برای ایجاد کک و مک های ساختگی، از سایه چشم یا قلم کک و مک استفاده کنید تا ظاهری طبیعی و تابستانی ایجاد کنید. قلم را به صورت افقی به سمت صورت خود بگیرید، چند نقطه دایره‌ای بگذارید و بعد با انگشت روی آن ضربه بزنید. این کار را در سراسر صورتتان انجام دهید تا ظاهری طبیعی پیدا کنید. برای نقاط بیضی‌شکل، نقاط را به‌صورت عمودی اعمال کنید

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر