کد خبر: 106661
A

مرتضی محضری کارشناس و فعال محیط زیست: گربه پالاس ایرانی این روز‌ها از جمله گونه‌های کمیاب و در معرض خطر انقراض محسوب می‌شود.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ مرتضی محضری کارشناس و فعال محیط زیست در گفت‌وگویی، با بیان اینکه گربه پالاس ایرانی یک گونه با ارزشمحسوب می‌شود، اظهار کرد: گربه‌های پالاس‌ از گونه‌های ایرانی هستند که رنگ خاکستری دارند و وزن آن‌ها معمولا بین ۲ و نیم تا ۴ و نیم کیلوگرم متغیر است و معمولا برای تغذیه خود ماهی شکار می‌کنند.

وی افزود: به علت نداشتن اطلاعات کافی از این گونه نمی‌توان گفت که گونه‌ای در خطر انقراض است، اما قطعا گونه‌ای کمیاب محسوب می‌شود و خطر انقراض این گونه را تهدید می‌کند.

محضری گفت: زیستگاه اصلی این جانوران در آسیای مرکزی است و این گونه‌ها در ایران معمولا در شمال شرق زندگی می‌کنند و متاسفانه هیچ اطلاعات دقیقی از تعداد گربه‌های پالاس‌ وجود ندارد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران این فعال محیط زیست درباره عوامل تهدید گربه‌های پالاس گفت: یکی از عوامل تهدید گونه‌هایی از حیوانات و گوشتخوارانی که در دشت زندگی می‌کنند، چرای گله‌ها و دام‌ها است، اما گربه پالاس در دشت زندگی نمی‌کند و گاهی توسط مردم محلی و شکارچیان شکار می‌شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر