کد خبر: 50690
A
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس:

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس تاکید کرد: مشکلات در صنایع سنگین و سبک، موضوع ال سی های مختلفی که باز شده، رها کردن امور و وظایف وزارتخانه نیز از دیگر مواردی است که وزیر باید در جلسه استیضاح پاسخگو باشد. خجسته با بیان اینکه هم حضوری و هم در صحن مجلس به وزیر صنعت تذکرات لازم را دادم اما توجهی نکرد، گفت: ما هیچ برنامه ای برای جلوگیری و حتی پیش بینی فساد و رانت در زمینه خودرو از وزیر ندیدیم. وی با تاکید بر اینکه مقصر اصلی همه این فسادها، قاچاق خودرو و رانت ها در واردات وزارت صنعت و شخص وزیر است و با اشاره به دستگیریهایی که در زمینه فساد در ثبت سفارش خودرو رخ داد، گفت: وقتی اعلام شد که یکی از معاونین وزیر در تخلفات نقش داشتته و بازداشت شده، وزیر ورود جدی نداشت به رغم اینکه اسم این معاون مشخص بود اما وزیر اقدامی و ورد جدی نکرد تا بخواهد تعیین تکلیف کرد. نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آشفتگی در بازار خودرو و وضعیت نابسامان در صنعت، مردم را عصبانی کرده است، افزود: خوردهای داخلی از جمله سایپا و ایرانخودرو مربوط به خودمان است که وزیر می تواند آنها را مدیریت کند درحالی که وضعیت این شرکت ها افتضاح است و متاسفانه وزیر به وظایف خود عمل نکرد. خجسته با اشاره به فضای مجلس برای استیضاح شریعتمداری تاکید کرد: استیضاح شریعتمداری رای خواهد آورد و فضای مجلس برای عزل وزیر مساعد است. وی افزود: اولویت اصلی استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت است اما برخی به دنبال این هستند تا با مطرح کردن نام برخی وزرای دیگر، اولویت اصلی را نادیده بگیرند. خجسته به ضرورت تغییر تیم اقتصادی دولت اشاره کرد و گفت: از مدتها قبل نمایندگان خواستار تغییر تیم اقتصادی دولت شدند و اینجانب هم در صحن مجلس در خصوص ناکارآمدی این تیم تذکرات لازم را دادم. وی افزود: خود آقای روحانی رئیس جمهور هم واقف هستند که این تیم کارایی لازم را ندارد و باید تغییر کند و مردم به دلیل عدم کنترل بازار، تعطیلی واحدهای تولیدی و ..... از آن راضی نیستند. ما می دانیم که آقای روحانی از سوی برخی جریان ها تحت فشار است و ناچار به نگاه داشتن این وزیر ناکارآمد شده؛ به همین دلیل تمام نمایندگان مجلس برنامه استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت را دنبال می کنند

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛ رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه مقصر اصلی همه فسادهای خودرو، قاچاق، رانت و ثبت سفارشات شخص وزیر صنعت است، گفت: وزیر صنعت با استیضاح عزل و برکنار می شود.

امیر خجسته نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی با اشاره طرح استیضاح محمدشریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نمایندگان مجلس از عملکرد وزیر راضی نیستند و می خواهند با استیضاح وی را عزل و برکنار کنند.

وی با اشاره به محورهای استیضاح این وزیر افزود: یکی از مهمترین مباحث مطروحه درباره استیضاح این وزیر در خصوص خودروها اعم از خودروهای وارداتی، قاچاق خودرو، فساد و رانت در ثبت سفارش خودرو و ثبت نام هاست.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس تاکید کرد: مشکلات در صنایع سنگین و سبک، موضوع ال سی های مختلفی که باز شده، رها کردن امور و وظایف وزارتخانه نیز از دیگر مواردی است که وزیر باید در جلسه استیضاح پاسخگو باشد.

خجسته با بیان اینکه هم حضوری و هم در صحن مجلس به وزیر صنعت تذکرات لازم را دادم اما توجهی نکرد، گفت: ما هیچ برنامه ای برای جلوگیری و حتی پیش بینی فساد و رانت در زمینه خودرو از وزیر ندیدیم.

وی با تاکید بر اینکه مقصر اصلی همه این فسادها، قاچاق خودرو و رانت ها در واردات وزارت صنعت و شخص وزیر است و با اشاره به دستگیریهایی که در زمینه فساد در ثبت سفارش خودرو رخ داد، گفت: وقتی اعلام شد که یکی از معاونین وزیر در تخلفات نقش داشتته و بازداشت شده، وزیر ورود جدی نداشت به رغم اینکه اسم این معاون مشخص بود اما وزیر اقدامی و ورد جدی نکرد تا بخواهد تعیین تکلیف کرد.

نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آشفتگی در بازار خودرو و وضعیت نابسامان در صنعت، مردم را عصبانی کرده است، افزود: خوردهای داخلی از جمله سایپا و ایرانخودرو مربوط به خودمان است که وزیر می تواند آنها را مدیریت کند درحالی که وضعیت این شرکت ها افتضاح است و متاسفانه وزیر به وظایف خود عمل نکرد.

خجسته با اشاره به فضای مجلس برای استیضاح شریعتمداری تاکید کرد: استیضاح شریعتمداری رای خواهد آورد و فضای مجلس برای عزل وزیر مساعد است.

وی افزود: اولویت اصلی استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت است اما برخی به دنبال این هستند تا با مطرح کردن نام برخی وزرای دیگر، اولویت اصلی را نادیده بگیرند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با اشاره به رایزنی هایی که در حال انجام است تا این استیضاح منتفی شود، افزود: مجلس تکلیف وزیر صنعت را روشن خواهد کرد.

خجسته به ضرورت تغییر تیم اقتصادی دولت اشاره کرد و گفت: از مدتها قبل نمایندگان خواستار تغییر تیم اقتصادی دولت شدند و اینجانب هم در صحن مجلس در خصوص ناکارآمدی این تیم تذکرات لازم را دادم.

وی افزود: خود آقای روحانی رئیس جمهور هم واقف هستند که این تیم کارایی لازم را ندارد و باید تغییر کند و مردم از آن راضی نیستند. وی افزود: خود آقای روحانی رئیس جمهور هم واقف هستند که این تیم کارایی لازم را ندارد و باید تغییر کند و مردم  به دلیل عدم کنترل بازار، تعطیلی واحدهای تولیدی و ..... از آن راضی نیستند. ما می دانیم که آقای روحانی از سوی برخی جریان ها تحت فشار است  و ناچار به نگاه داشتن این وزیر ناکارآمد شده؛ به همین دلیل تمام نمایندگان مجلس برنامه استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت را دنبال می کنند 

 

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس افزود: از آنجا که رئیس جمهور برای تغییر این تیم اقتصادی اقدامی نکرد، مجلس تصمیم گرفت تا این تیم را تغییر دهد و در همین راستا وزیر اقتصاد را استیضاح و عزل کرد و در حال حاضر تصمیم دارد تا وزیر صنعت را استیضاح و عزل کند.

برای استیضاح شریعتمداری 2 طرح استیضاح تهیه شد.

اولین طرح استیضاح این وزیر در ابتدا حدود 30 امضاء داشت اما 20 نماینده دیگر هم به جمع امضاء کنندگان پیوستند و در نهایت این استیضاح با 51 امضاء تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد و این خود نشان از نارضایتی نمایندگان از عملکرد وزیر دارد.

طرح دوم استیضاح دارای 12 امضاست که هر دو طرح استیضاح به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع شد تا مورد بررسی قرار گیرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر