کد خبر: 83003
A

اعضای شورای شهر تهران در جریان بررسی لایحه محرک اقتصادی شهرداری تهران به ماده ۸ این لایحه که بخشی از آن اجاره پیاده راه‌ها را برای کسب درآمد منظور کرده بود، رای مخالف دادند.

به گزارش دیده بان ایران؛  در جریان دویست و یازدهمین جلسه شورای شهر تهران جزئیات لایحه محرک اقتصادی شهرداری تهران در شرایط کرونا مورد بررسی قرار گرفت.

ماده ۸ این بسته پیشنهادی شهرداری را مجاز می داند که درخصوص فضاهای مربوط به فضاهای ناتمام شهری"نظیر پارکینگ تجهیز نشده، خیابان ساخته نشده، اراضی حاصل از اصلاح املاک در زمان تخریب و نوسازی و..." با درنظر گرفتن صرفه و صلاح شهر و تا زمان مرتفع شدن موانع اجرای آن طرح، مجوز بهره برداری موقت بخش خصوصی از فضاهای فوق را وفق آیین نامه مالی-معاملاتی صادر کند.

پیشنهاد حذف این ماده در جلسه شورای شهر مورد بررسی قرار گرفت.

حجت نظری درباره این ماده گفت: اگر این پروژه ها به بخش خصوصی واگذار شوند، فرایند رشد متوقف می شود چرا که بسیاری از پروژه ها با شرایط مشابهی مواجه هستند و باید درباره این موضوع تجدید نظر صورت گیرد.

محمد سالاری نیز درباره حذف این ماده گفت: شهرداری تهران اینکه برخی املاک را برای اجرای طرح های شهری تملک کند و آنها را اجاره بدهد به شدت مورد نارضایتی مردم قرار می گیرد. بخشی از آن مربوط به پیاده راه ها است که حق به شهر در آن مطرح است و پیاده راه ها اماکن عمومی هستند.

در نهایت ماده ۸ لایحه بسته محرک اقتصادی با رای اکثریت اعضای شورای شهر حذف شد./ ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر