کد خبر: 98316
A

مسعود مردانی گفت: هنوز در کشور ما آزمایش‌ فیلوژنی در زمینه ویروس جهش یافته انگلیسی انجام نشده است. شاید در صورت انجام چنین آزمایشی مواردی از ورود ویروس جهش یافته انگلیسی به کشور گزارش شود.

به گزارش دیده بان ایران، اخبار در زمینه ویروس جهش یافته کرونا در کشور انگلیس نگرانی‌‎های متعدد را به‌دنبال داشته است. هرچند با تمهیدات مناسب جلوی این رفت و آمدها و هر گونه مراودات با کشور انگلیس گرفته شده است. در روزهای اخیر هم سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان درباره ردپای این ویروس در کشور ما گفته است که تا این لحظه ویروس‌شناسان چنین  ویروسی را کشف نکرده‌اند. برای کل مسافران از کشورهای اروپایی علاوه‌‎بر تست منفی در فرودگاه، باز هم تست گرفته می‌شود.

شناسایی ویروس جهش یافته انگلیسی نیازمند آزمایش فلوژنی

مسعود مردانی، عضو کمیته مقابله با کرونا: هنوز در کشور ما آزمایش‌ فیلوژنی در زمینه ویروس جهش یافته انگلیسی انجام نشده است. شاید در صورت انجام چنین آزمایشی گزارش‌هایی مبنی‌بر ورود ویروس جهش یافته انگلیسی به کشور گزارش شود. درضمن  هر آزمایش‌ فیلوژنی40 میلیون تومان هزینه دارد.

تعطیلی بخش‌های کرونا در برخی از مراکز درمانی

این پزشک عفونی درباره آخرین وضعیت کرونا در کشور گفت: در کشور ما این بیماری به شکل قابل توجهی کاهش یافته و بخش‌های کرونا در بسیاری از مراکز درمانی تعطیل شده است.

کاهش یک سوم مرگ و میرهای کرونایی در کشور

مردانی با بیان اینکه اغلب بخش‌های آی سی یو بدون مریض هستند، ادامه داد: مرگ‌ومیرها کرونایی روند نزولی را طی می‌کند. هم‌اکنون مرگ‌ومیرها به یک سوم کاهش یافته است.

او درباره چرایی کاهش میزان مرگ و میرهای کرونایی در کشور افزود: نمی‌توان کاهش میزان مبتلایان و مرگ و میرهای کرونایی را مبنی‌بر تزریق واکسن دانست، بلکه رعایت پروتکل‌ها در روند اپیدمی رو به افول اهمیت دارد.

منبع: برنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر