کد خبر: 115491
A

الکساندر میخییف رییس شرکت تسلیحاتی آبارون اکسپورت روسیه از افزایش سفارش های تسلیحاتی کشورهای آسیای مرکزی برای خرید سلاح های روسی پس از روی کار آمدن گروه طالبان خبر داد.

به گزارش سایت دیده بان ایران به نقل از شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه، میخییف امروز گفت: کشورهای آسیای مرکزی بطور گسترده از روسیه تقاضای خرید انواع تسلیحات و ادوات نظامی کرده اند.  

رییس شرکت تسلیحاتی آبارون اکسپورت به شرکای خارجی اطمینان داد که آماده برای بررسی و واکنش مناسب به تهدیدهای موجود برای کشورهای آسیای مرکزی از سوی افغانستان و تحویل تسلیحات و ادوات نظامی برای دفاع از مردم این کشور و استقلال و حق حاکمیت این کشورها است.

به گفته وی، کشورهای آسیای مرکزی ازجمله از روسیه تقاضای خرید سیستم های پیشرفته برای محافظت مرزها، بالگرد و سلاح های خودکار کرده اند.  

کشورهای آسیای مرکزی پس از روی کار آمدن گروه طالبان در افغانستان به شدت نگران امنیت خود و هجوم تروریست ها بویژه تروریست های گروه داعش به کشورهای خود شده اند.

روسیه در چارچوب پیمان امنیت جمعی با کشورهای آسیای مرکزی برای تامین امنیت و مقابله با چالش ها و تهدیدها ازجمله تحرکات تروریستی و قاچاق مواد مخدر مشارکت می کند.  

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر