کد خبر: 100438
A

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به کاهش نرخ ترخیص و افزایش میزان مرگ و میر کرونا در استان تهران گفت: ابتلای گروه سنی ۵ تا ۱۷ سال به کرونا در استان افزایش یافته است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ علیرضا زالی عصر شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش موارد بستری کرونا در تهران طی ۴۸ ساعت اخیر اظهار داشت:با توجه به اینکه در حال حاضر در ابتدای هفته هستیم و آمار قطعی را نداریم طی این مدت همزمان شاهد کاهش نرخ ترخیص و افزایش میزان مرگ و میر کرونا در استان تهران هستیم.

زالی با بیان اینکه اگر آمار و خیز کنونی تداوم یابد می‌تواند پیش درآمد موج چهارم باشد گفت: چیزی که از ابتدای دی ماه جلب توجه می‌کند این است که در شرایط کنونی، ابتلای گروه سنی افراد ۵ تا ۱۷ سال به کرونا در استان تهران افزایش یافته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران عنوان داشت: معدل رعایت شیوه نامه‌های پروتکل‌های بهداشتی هفته قبل ۷۶.۳ دهم درصد بود که متأسفانه هم اکنون به ۷۵.۴ دهم درصد تقلیل پیدا کرده است.

وی بیان داشت: برای کاهش سن ابتلاء به بیماری چند احتمال وجود دارد اول اینکه ما با شکل‌های جدیدی از بیماری روبرو هستیم که جوانان و نوجوانان را درگیر می‌کند و مورد بعدی اینکه جوانان در معرض بیشتری از ارتباطات هستند و سوم اینکه الگوی حضور در شهر سبب شده باشد که جوانان در معرض ابتلای بیشتر قرار گرفته‌اند و هنوز دلیل متقنی برای آن وجود ندارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر