کد خبر: 104298
A

زالی گفت: ابتلای گروه‌های سنی ۵ تا ۱۷ سال به کرونا در تهران افزایش و سن ابتلا به شدت کاهش یافته است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران درباره  دید و بازدید های نوروزی اظهار کرد: با توجه به اینکه  در ایام عید افراد معمولا به دیدن افراد بزرگتر خانواده می‌روند و این افراد از لحاظ سنی و هم از لحاظ شرایط فیزیولوژیک افرادی پرخطر‌ هستند، ممکن است دچار آسیب شوند؛  بنابراین درخواستمان این است افراد دورهمی ها و دید و بازدید های سال نو را به صورت مجازی انجام دهند.

او افزود:  اکثر قربانیان این ویروس منحوس افراد مسن و بزرگان خانواده هستند در حالی که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به خصوص با اجتناب از ایجاد دورهمی‌های جمعی می توان  از شیوع هر چه بیشتر این ویروس در بین خانواده جلوگیری کنیم.

زالی تصریح کرد: همچنین طبق آمار ۲۴ ساعته شهر تهران بالغ بر ۲هزار و ۲۰۰ بیمار در شهر تهران در بخش‌های مختلف بستری شده اند که حدود ۷۸۰ نفر از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه هستند و متاسفانه  مجدداً  حدود ۳۷۰ بستری جدید در بیمارستان ها را داشته ایم که  ۸۰ نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ نفر از شهروندان تهرانی بر اثر کرونا فوت شدند به عبارتی یک سوم فوتی‌های امروز مربوط به شهر تهران بوده است.

زالی  ادامه داد: بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه  به دلیل جهش ویروس کرونا از  وضعیت مناسبی برخوردار نیستند .

 او بیان کرد: کماکان علیرغم شروع سال کرونا همچنان ادامه دارد و با توجه به تغییر رنگ‌هایی که امروز در کشور اتفاق افتاد ما در روز های آتی مجددا با تغییر رنگ‌ها مواجه هستیم .شرایط کنونی بسیار ناپایدار و شکننده است  و نمی‌توان در یک بازه زمانی طولانی به یک رنگ بندی اعتماد کرد.

زالی بیان کرد: شهر‌های دماوند و فیروزکوه جز شهر‌های نارنجی قرار گرفتند که علت اصلی آن افزایش تردد مسافران برای سفرهای درون شهری و بین شهری است بنابراین به شدت توصیه می‌کنیم که از سفر به شهرهای که در شرف تغییر رنگ هستند اجتناب کنند.

رئیس ستاده مقابله با کرونا در تهران اظهار کرد: امروز شاهد این بودیم که برخی از استان‌های جنوبی ما به خصوص استان‌های همجوار با خوزستان همزمان با افول نسبی آمار مبتلایان به این ویروس در این استان، افزایش آمار ابتلا به کرونا در شهر های همجوار گزارش شده است.

او بیان کرد: در طول یک سال گذشته بالای ۷۳ درصد از مرگ و میرهای ناشی از کرونا در تهران مربوط به گروه سنی بالای ۶۵ سال است که با توجه به افزایش باز توزیع  سنی زیر ۲۵ سال، گروه های سنی ۱۵ تا ۱۷ سال نیز که در ابتدا از ابتلا به این ویروس در امان بوده اند امروزه جزو ناقلین و  مبتلایان به ویروس جهش یافته کرونا هستند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر