کد خبر: 116335
A

برخی از سبزی‌ها در از بین بردن چربی‌های اضافه بدن و کاهش وزن نقش موثری دارند. در این گزارش ۶ گزینه گیاهی که به شما را به اهداف کاهش وزنتان بیشتر نزدیک می‌کنند، معرفی شده‌اند.

به گزارش سایت دیده بان ایران به نقل از readersdigest نوشت: در میان تمام سبزیجاتی که به کاهش وزن کمک می‌کنند، نقش برخی از آنها در از بین بردن چربی‌های اضافه بدن شناخته شده‌تر است.

در اینجا ۶ گزینه گیاهی که به شما را به اهداف کاهش وزنتان بیشتر نزدیک می‌کنند، معرفی شده‌اند:

کاهو: کاهو سرشار از فیبر، ویتامین ث، فولات و منگنز است و احتمال تمایل شما به دسر یا پرس دوم بشقاب غذا را بسیار کاهش می‌دهد.

آووکادو: دارای مقادیر مناسب اسیدهای چرب غیراشباع تک زنجیره است که در چربی‌سوزی شکم نقش دارند. همچنین آووکادو حاوی ۲۰ نوع ماده مغذی ضروری مثل فیبر، پتاسیم، ویتامین‌ ای و اسید فولیک است. کسانی که از آووکادو به صورت منظم در برنامه غذایی خود استفاده می‌کنند، شکر کمتری مصرف کرده و شاخص توده بدنی و سایز دور کمر آنها نیز کمتر است.

تخم کدو: حاوی مواد معدنی ضروری مثل آهن، فسفر و منیزیم است و منبع بسیار خوب عنصر روی نیز بشمار می‌رود. تخم کدو سرشار از آنتی اکسیدان بوده و بیماری‌های قلبی را نیز کاهش می‌دهد.

فلفل سبز: سرشار از ویتامین ث بوده که اثر چربی‌سوزی دارد. بنابر مطالعات، کسانی که دچار کمبود ویتامین ث هستند، چربی اندوخته بیشتری در بدن خود دارند. پس خوردن میوه‌ها و سبزیجاتی که منبع این ویتامین هستند، می‌تواند بدن را به سوی چربی‌سوزی سوق بدهد.

کلم‌پیچ: این سبزی٬ سرشار از کلسیم است که به چربی‌سوزی و کاهش سایز کمر کمک می‌کند. کلم‌پیچ حاوی آهن و لوتئین (ویتامین چشم) است.

لیموترش: بین مصرف لیموترش و کاهش وزن رابطه وجود دارد. موقع خرید، لیموهایی رو انتخاب کنید که سفت و نسبت به اندازه‌شان سنگین باشند و پوست براق داشته باشند و رنگشان هم سبز تیره باشد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر