کد خبر: 138758
A

خشک کردن سطح پوست از چربی اضافی (سبوم) از عوامل کمک کننده به بهبود جوش‌های صورت است که می‌توانید این ویژگی را در گوگرد پیدا کنید. همین عملکرد در نهایت می‌تواند پوست صورت را از آلودگی و آکنه پاکسازی کند.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ آیا گوگرد تاثیری مطلوب روی آکنه های صورت و یا حتی بدن دارد؟ کلمه "گوگرد" ممکن است خاطرات کلاس های شیمی دوران مدرسه را در ذهن شما تداعی کند، اما می دانید که این عنصر فراوان یکی از اجزای اصلی در طب طبیعی به شمار می رود؟ به لطف خواص ضد میکروبی، گوگرد قرن هاست که به منظور کمک به درمان آکنه و سایر بیماری های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

این ترکیب به راحتی قابل دسترس است و به طور گسترده در محصولات ضد آکنه بدون نیاز به نسخه (OTC) به کار می رود. نکاتی که در ادامه بررسی می شوند با استناد به مقالات منتشر شده توسط مرکز ملی اطلاعات زیست فناوری آمریکا جمع آوری شده و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته اند:

37905d30c52b5561721cdcabcc9b6577

چگونگی اثرگذاری گوگرد

به عنوان یکی از درمان های موضعی ضد آکنه، گوگرد نیز همچون بنزوئیل پراکسید و اسید سالیسیلیک وارد عمل می شود. با این حال بر خلاف دو ترکیب نام برده، گوگرد با پوست ملایم و سازگارتر است.

گوگرد به خشک شدن سطح پوست از چربی اضافی (سبوم) کمک می کند که همین عملکرد در نهایت می تواند پوست صورت را از آکنه پاکسازی کند. این ترکیب همچنین سلول های مرده پوست را خشک می کند تا به باز شدن منافذ شما کمک کند.

در فرمولاسیون برخی از محصولات حاوی گوگرد از سایر مواد ضد آکنه مانند رزورسینول نیز استفاده می شود.

گوگرد برای چه نوع آکنه ای به کار می رود؟

گوگرد برای جوش هایی که با ترکیبی از سلول های مرده پوست و سبوم اضافی ایجاد می شوند، بهترین عملکرد ممکن را دارد. اینها شامل اشکال خفیف تر آکنه مانند جوش های سرسفید و سر سیاه هستند.

با این حال باید در نظر داشته باشید که اثرگذاری می تواند بین مصرف کنندگان مختلف متفاوت باشد. همچنین ممکن است این ترکیب در برخی از برون ریزی های پوستی بهتر عمل کند. به همین دلیل اولین قدم لازم این است که مشخص شود با چه نوع آکنه ای رو به رو هستیم. توصیه می شود پیش از مصرف این محصولات با متخصص پوست و یا داروساز خود در مورد اینکه آیا گوگرد برای شما مناسب است یا خیر مشورت کنید.

جوش

- خفیف: جوش های سر سفید و سر سیاه

جوش های سر سفید و سر سیاه که در دسته "غیر التهابی" طبقه بندی می شوند، خفیف ترین اشکال  آکنه هستند. آنها زمانی ایجاد می شوند که چربی و سلول‌های مرده پوست با هم ترکیب شده و در فولیکول‌ های مو گیر کنند.

اگر منافذ مسدود شده دارای سر باز باشند، جوش سر سیاه است. در مقابل منافذ مسدود دارای سر بسته، یک جوش سر سفید را شکل می دهند.

گوگرد یکی از درمان‌ های OTC آکنه است که می ‌تواند به حذف جوش ‌های سر سفید و سر سیاه کمک کند، زیرا دو فاکتور اصلی را هدف قرار می‌ دهد: سلول‌ های مرده پوست و سبوم. اسید سالیسیلیک نیز می تواند به همین ترتیب چنین آکنه هایی را نابود کند، اما اگر پوست حساسی دارید بهتر است به جای آن از گوگرد استفاده کنید.

منبع: عصر ایران

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر