کد خبر: 6019
A

توانائی به یاد سپردن و حافظه زنهای میانسال بیش از مردان همسن و سال خودشان است، با این حال، یک مطالعه تازه حاکی از آن است که با کاهش یافتن سطح استروژن در دوره یائسگی، حافظه آنها نیز بتدریج کاهش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، از بین رفتن حافظه مشکلی شایع مرتبط با افزایش سن است که بر ۷۵ درصد افراد مسن تاثیر می گذارد.
محققان اذعان می دارند که بسیاری از زنان با ورود به دوره یائسگی بیشتر دچار فراموشی می شوند اما با این حال همچنان بهتر از مردان در تست های حافظه عمل می کنند.
جوآن پینکرتون، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «تاریکی ذهن و شکایت از فراموشی باید جدی گرفته شود. این مطالعه نشان می دهد که این مشکلات ناشی از اختلالات حافظه است.»
این مطالعه که توسط محققان دانشکده پزشکی هاروارد انجام شده شامل ۲۱۲ زن و مرد بین ۴۵ تا ۵۵ سال بود. در این مطالعه، تیم تحقیق از تست های حافظه و تفکر برای درجه بندی حافظه، عملکرد اجرایی، پردازش کلمات و هوش کلامی این افراد استفاده کردند.
محققان دریافتند زنانی که وارد دوره یائسگی شده بودند در مقایسه با سایر زنان که هنوز وارد این دوره نشده بودند حافظه بدتری داشتند. کاهش سطح استروژن در بین زنان مسن با کاهش میزان یادگیری اطلاعات جدید و حافظه یادآوری مرتبط است. 

منبع: مهر

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر