کد خبر: 100199
A

گزینه پیشنهادی «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای تصدی سمت وزارت خارجه آمریکا در جلسه تأیید صلاحیت خود در مجلس سنا با نام بردن از شهید سلیمانی گفت: برای ترور سلیمانی اشک نمی‌ریزم، اما این اقدام ما را امن‌تر نکرد. آنتونی بلینکن وزیرخارجه احتمالی دولت بایدن که در مجلس سنا حاضر شده بود مدعی شد هیچ‌کس برای حذف قاسم سلیمانی اشک نمی‌ریزد. هیچ‌کس از این بابت که او دیگر آنجا نیست تأسف نمی‌خورد.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ گزینه پیشنهادی «جو بایدن»، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا برای تصدی سمت وزارت خارجه آمریکا در جلسه تأیید صلاحیت خود در مجلس سنا با نام بردن از شهید سلیمانی گفت: برای ترور سلیمانی اشک نمی‌ریزم، اما این اقدام ما را امن‌تر نکرد.

آنتونی بلینکن وزیرخارجه احتمالی دولت بایدن که در مجلس سنا حاضر شده بود مدعی شد هیچ‌کس برای حذف قاسم سلیمانی اشک نمی‌ریزد. هیچ‌کس از این بابت که او دیگر آنجا نیست تأسف نمی‌خورد.

وی در ادامه تصریح کرد اما مسئله این نیست که آیا حذف او کار صحیحی بود یا خیر بلکه مسئله پیش‌بینی تبعات چنین اقدامی بود و پرسیدن اینکه آیا این اقدام ما را ایمن‌تر می‌کند یا خیر؟ دولت‌های قبلی از جمله دولت‌های بوش و اوباما به این نتیجه رسیدند که ما [با چنین اقدامی] ایمن‌تر نخواهیم شد. 

آنتونی بلیکن در ادامه گفت :فکر می‌کنم آنچه بعد از مرگ او شاهد بودیم از جمله حمله به مواضعمان در عراق که اگر نگوییم صدها سرباز آمریکایی، ده‌ها نفر از آنها را به صدمات مغزی دچار کرد، اینکه نیروهایمان در عراق مجبور شدند از بیم حمله شبه‌نظامیان مرتبط با ایران به عقب برگردند، اینکه صحبت‌هایی از بستن سفارتمان به امن تر شدن بود؛ خیر.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر