کد خبر: 103393
A

نایب رئیس مجلس گفت: کمیسیون‌های تخصصی مجلس وضعیت بازار، قیمت کالا‌ها و موضوع کرونا را بررسی می‌کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی در جلسه علنی نوبت دوم امروز مجلس با اشاره به فرمایشات روز گذشته مقام معظم رهبری درخصوص وضعیت معیشتی مردم و گرانی‌ها گفت: موضوعات مهم در عرصه بین المللی و ملی باید در دستور کار مجلس قرار گیرد. رهبر معظم انقلاب در فرمایشات اخیر خود به وضعیت بازار و قیمت‌ها که به شدت اثر منفی بر زندگی مردم گذاشته، اشاره کرده و از این موضوع گلایه‌مند بودند.

رئیس کمیسیون اقتصادی  افزود: بازار دچار التهاب شده، وزارتخانه‌های صمت و کشاورزی بازار را رها کرده اند و مشخص نیست که قیمت‌ها تاکجا باید بالا برود؛ لذا به دلیل اهمیت موضوع و دستور رهبر معظم انقلاب، این موضوع را در دستور کار قرار دهید.

پورابراهیمی همچنین از آمادگی کمیسیون اقتصادی برای کمک به مردم، افزایش نظارت دولت و هم افزایی بین دولت و مجلس برای حصول رضایت مقام معظم رهبری و مردم خبر داد.

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: در طول یک سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌های جدی برای برخی مشاغل ایجاد شده است، تورم موجب رشد افسارگسیخته قیمت‌ها شده و بازار نیز رها شده است!

وی تصریح  کرد: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود به موضوع کرونا اشاره کردند؛ ما باید توجه داشته باشیم و برای آثار مخرب این ویروس بر اقتصاد کشور، تدبیری بیاندیشیم، البته کمیسیون کشاورزی مجلس قراراست از میادین میوه و تره بار بازدیدی داشته باشد. کمیسیون‌های اقتصادی نیز باید وضعیت بازار بورس و قیمت کالا‌ها را بررسی کنند.

نایب رئیس مجلس در ادامه از کمیسیون بهداشت و درمان خواست تا درباره آنچه رهبر معظم انقلاب درباره بسته مدیریتی روشن در شرایط کرونا فرمودند، توجهات ویژه صورت گیرد و این موضوع را بررسی کند.

منبع: خانه ملت

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر