کد خبر: 107132
A

تا اینجای کار ١٠ درصد داوطلبان توسط هیات‌های اجرایی و ١۴ درصد از افراد باقی مانده توسط هیات‌های نظارت رد صلاحیت شده‌اند. این حرف معنایش رد صلاحیت ٢٢.۶ درصد کل داوطلبان است، یعنی ١۴.۶ درصد بیش از سال ٩۶

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ بررسی در حاشیه صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، صدای خیلی‌ها را در آورده است. 
 
ماجرا طوری شده که حتی در ٢١ شهر به دلیل رد صلاحیت‌های گسترده، تعداد داوطلبان به اندازه حدنصاب لازم برای برگزاری انتخابات نیست و ۵٠ شهر دیگر هم در معرض همین وضعیت قرار دارند.
 
بنابر گزارش دیده بان ایران؛ در دوره قبل انتخابات شوراهای اسلامی بیش از ٩٢ درصد نامزدها تأیید صلاحیت شده و توانسته بودند وارد گود رقابت شوند.
 
در سال ٩۶، در مجموع ٢٨۶ هزارم و ۴٢٠ نفر توانسته بودند صلاحیت خود برای ورود به صحنه رقابت را دریافت کنند و در مقابل هم ۶ هزار و ٢٩٢ نفر رد صلاحیت شدند.
 
اما امسال تا اینجای کار  ١٠ درصد داوطلبان توسط هیات‌های اجرایی و ١۴ درصد از افراد باقی مانده توسط هیات‌های نظارت رد صلاحیت شده‌اند. این حرف معنایش رد صلاحیت ٢٢.۶ درصد کل داوطلبان است، یعنی ١۴.۶ درصد بیش از سال ٩۶ 

 

 

منبع: قرن

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر