کد خبر: 113828
A

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات گفت: روحانی نتوانست توقعاتی که مردم و رهبری از دولتش داشتند را برآورده کند و دلیل ناراضایتی‌ها از عملکرد وی، همین مطلب است. از دولت سیزدهم توقع می‌رود که سیاست‌های غلط دولت تدبیر و امید را کنار گذاشته و سیاست‌های صحیحی پیش بگیرد؛ البته با توجه به شرایط کشور، اصلاح امور کار راحتی نیست ولی معتقدم رهبری و مردم، توقع حل مشکلات را از دولت بعدی دارند.

به گزارش دیده بان ایران؛ علی صوفی با اشاره به عملکرد ضعیف دولت تدبیر و امید گفت: تاجایی که در خاطر من است، حسن روحانی در یکی از جلسات با رهبری، به برخی مشکلات کشور اشاره کرد و رهبری فرمودند این مشکلات را خود شما که رئیس جمهور هستید، باید حل کنید.

وی افزود: روحانی این نکات را مطرح کرد تا حمایت و توصیه‌های ایشان را داشته باشد و این اتفاق هم افتاد ولی متأسفانه بحران‌هایی که آن روز رهبری و رئیس‌جمهور به آن اشاره کردند، مرتفع نشد. روحانی از روی کارآمدن ترامپ و خارج‌شدن آمریکا از برجام به عنوان دلایل عدم حل مشکلات یاد می‌کند؛ قطعاً این مسائل می‌تواند بخشی از دلایل این موضوع باشد ولی سؤال این جا است که آیا سیاست‌های این دولت، برای اداره کشور مناسب بوده است؟

وزیر تعاون در دولت اصلاحات اظهار کرد: روحانی نتوانست توقعاتی که مردم و رهبری از دولتش داشتند را برآورده کند و دلیل ناراضایتی‌ها از عملکرد وی، همین مطلب است. از دولت سیزدهم توقع می‌رود که سیاست‌های غلط دولت تدبیر و امید را کنار گذاشته و سیاست‌های صحیحی پیش بگیرد؛ البته با توجه به شرایط کشور، اصلاح امور کار راحتی نیست ولی معتقدم رهبری و مردم، توقع حل مشکلات را از دولت بعدی دارند.

صوفی پیرامون صدور حکم تنفیذ توسط رهبری برای رئیس‌جمهور منتخب، بیان کرد: با توجه به جایگاهی که تحت عنوان ولایت فقیه برای رهبری در قانون اساسی وجود دارد، صدور حکم تنفیذ هم یکی از اختیارات ایشان است. البته رئیس‌جمهوری نیز به عنوان شخص دوم در ساختار سیاسی ایران شناخته شده و اختیارات وسیعی دارد.

دبیرکل حزب پیشروی اصلاحات ادامه داد: مهم‌ترین وظیفه رئیس‌جمهور حفظ قانون اساسی است و باید با اختیاراتی که دارد، با کمک سایر قوا کشور را اداره کند. طبیعتاً رهبری در مراسم تنفیذ ضمن ارائه حکم، توصیه‌هایی را جهت حل مشکلات مردم مطرح می‌کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر من فکر می‌کنم بیشتر تاکید رهبری در مراسم تنفیذ روی مسائل اقتصادی و معیشتی مردم باشد، اذعان کرد: طبیعتاً چالش‌های پیش‌روی دولت سیزدهم، مورد توجه رهبری است و به بخشی از آن‌ها هم اشاره خواهند کرد. رهبر انقلاب همواره در این مراسم جهت حمایت از دولت‌های مستقر، نکاتی را بیان می‌کنند./ انا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر