کد خبر: 113984
A

مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی فردا در مجلس برگزار می شود و به احتمال خیلی زیاد تکلیف کابینه خود را هم همین فردا روشن کرده و وزرای پیشنهادی را به مجلس معرفی می‌کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ مراسم تحلیف سیدابراهیم رئیسی فردا در مجلس برگزار می شود و به احتمال خیلی زیاد تکلیف کابینه خود را هم همین فردا روشن کرده و وزرای پیشنهادی را به مجلس معرفی می‌کند، به خصوص که دیروز هم رهبری در مراسم تنفیذ از ضرورت تعجیل در تشکیل کابینه و شروع کار گفتند. 

گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه رئیسی که از خیلی قبل‌تر شروع شده بود اما همچنان ادامه دارد. با این تفاوت که اخبار موجود درباره وزرای احتمالی به مراتب دقیق‌تر و قابل توجه‌تر از قبل است. 

وب سایت نامه نیوز نزدیک به «مصطفی پورمحمدی» خبر داده است که "یکی از وزارتخانه‌های مهم که این روزها گزینه‌های متعددی به عنوان متصدی بعدی آن مطرح می‌شوند، وزارت اطلاعات است. بعد از آنکه رئیسی در انتخابات پیروز شد، از افراد مختلفی اعم از سیدمحمود نبویان، نماینده مجلس که رییس ستاد انتخاباتی او در مازندران بود و علی عبدالهی، رئیس حفاظت قوه قضائیه نام برده می‌شد. رفته رفته اما اسامی مذکور حذف و به جای آن از حجت الاسلام غلامحسین رمضانی، حسین طائب رییس سازمان اطلاعات سپاه و حجت‌الاسلام احمد خزایی سخن رفت. 

در بین این اسامی از همه جدی‌تر رمضانی بود که گفته شد صحبت‌های مفصلی با وی در این باره شده اما وی حاضر به پذیرش این مسئولیت نبوده است. اکنون اما آنطور که مطلع شده ایم ابراهیم رئیسی سراغ گزینه دیگری رفته که از قضا نامش نیز تا کنون مطرح نبود یا کمتر مطرح بود. این گزینه جدید که به نظر نهایی هم می‌رسد و احتمالا به مجلس معرفی خواهد شد حجت الاسلام خطیب است. 

همکاری رئیسی و وی به قوه قضاییه برمی‌گردد. به هرحال حجت الاسلام خطیب از سال 91 تا 98 رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه بود. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر