کد خبر: 127959
A

کمتر کسی است که پیگیرِ کتابهای روانشناسی موفقیت و خودیاری باشد و نامی از «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» به گوش‌اش نخورده باشد. «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» یکی از کتابهای قدیمی درباره موفقیت است. این کتاب با محوریت تأثیر معنویت و متافیزیک بر موفقیت انسان در زندگی نوشته شده است.

دیده‌بان ایران- کمتر کسی است که پیگیرِ کتابهای روانشناسی موفقیت و خودیاری باشد و نامی از «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» به گوش‌اش نخورده باشد. «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» یکی از کتابهای قدیمی درباره موفقیت است. این کتاب با محوریت تأثیر معنویت و متافیزیک بر موفقیت انسان در زندگی نوشته شده است.

متن اصلی کتاب «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» نخستین بار در سال 1989، یعنی سال‌ها بعد از مرگ نویسنده کتاب، منتشر شد. اما این کتاب در اصل متشکل از چهار کتابِ مجزا از فلورانس اسکاول شین است، که قدمت‌شان به نیمه اول قرن بیستم می‌رسد. سه تای این کتابها در زمان حیات نویسنده منتشر شده‌اند و یکی از آنها پنج سال بعد از مرگ او. این چهار کتاب، که در «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» گرد آمده‌اند، به‌ترتیب زمان انتشارشان عبارتند از: «بازی زندگی و راه این بازی»، «کلام تو عصای معجزه‌گر تو است»، «در مخفی توفیق» و «نفوذ کلام». متن اصلی این کتابها برای نخستین بار به صورت جداگانه و به‌ترتیب در سال‌های 1925، 1928، 1940 و 1945 منتشر شده است.

در کتاب «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» از قواعدی سخن رفته است که به اعتقاد اسکاول شین با یادگیری و به‌کاربستن آنها می‌توان در بازی زندگی به پیروزی رسید و به موفقیت دست یافت. فلورانس اسکاول شین، که نویسنده‌ای با رویکرد مذهبی و متخصص در الهیات و معتقد به معنویت و نقش مثبت و تأثیرگذار آن در زندگی انسان است، در این کتاب نشان می‌دهد که قواعد اصلی موفقیت و پیروزی در زندگی قدمتی دیرینه دارند و در کتابهای «عهد عتیق» و «عهد جدید» نیز از این قواعد سخن رفته است.

مروری بر کتاب «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین»

کتاب «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» به ما می‌گوید که زندگی، برخلاف تصور خیلی‌ها، نه یک جنگ، بلکه یک بازی است و کسی می‌تواند در این بازی برنده شود که قواعد آن را بداند. فلورانس اسکاول شین سعی دارد، به زبانی ساده و شیرین و دلنشین و با آوردن حکایت‌ها و مثال‌های مختلف، این قواعد را به مخاطبانش آموزش دهد تا با رعایت و اجرای آنها به سعادت و خوشبختی و توفیق دست یابند. او در این کتاب بحث خود را به شیوه‌ای مطرح می‌کند که برای مخاطب ملموس و جذاب باشد. اسکاول شین معتقد است که برای دست‌یابی به موفقیت باید به موفقیت بیندیشیم و آن را در خیال خود به تصور درآوریم و از تلقین شکست و ناکامی به خودمان دوری کنیم، چون وقتی فکر و ذکرمان مدام پیِ شکست و ناکامی باشد، در زندگی واقعی نیز مدام شکست می‌خوریم، اما وقتی ذهن‌مان را روی موفقیت و رسیدن به آنچه که می‌خواهیم متمرکز کنیم آن را به دست می‌آوریم.

 «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» کتابی در آموزش مثبت‌اندیشی است. از جمله آموزه‌های مهم اسکاول شین در این کتاب این است که وقتی بیش از حد چیزی را در خیالمان به تصور درآوریم و به آن فکر کنیم، آن چیز وارد ضمیر نیمه‌هشیار ما می‌شود و سرانجام در واقعیت نیز برایمان اتفاق می‌افتد، پس بهتر است به چیزهای خوب و مثبت فکر کنیم. به اعتقاد اسکاول شین در درون هر انسانی یک هشیاری برتر و یک ذهن الهی هست که رؤیاها و آرزوها و آرمان‌های بزرگ از آن نشأت می‌گیرند و تقدیر راستین انسان همین رؤیاها و آرمان‌های بزرگ هستند که ذهن الهی درون انسان آنها را پدید می‌آورد و پرورش می‌دهد. پس انسان باید خواسته‌ها و اهداف بی‌اهمیت و بی‌ارزش را کنار نهد و تقدیر راستین خود را بیابد و آن را محقق کند، چرا که موفقیت انسان در گرو دنبال‌کردن همین تقدیر راستین است و در غیر این صورت جز شکست چیزی نصیب انسان نخواهد شد. اسکاول شین در این کتاب همچنین از قدرت و تأثیر کلام و نیز از نیروی شهود سخن می‌گوید. Bennubook یک فروشگاه اینترنتی کتاب است که به علاقمندان حوزه فرهنگ و ادب امکان خرید با تخفیف را ارایه کرده است. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر