کد خبر: 138095
A

پس از مشکلات پیش آمده در مسیر انتقال پیکر مرحوم امیرهوشنگ ابتهاج به ایران، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آخرین وضعیت انتقال پیکر این شاعر به کشور گفت: ما در گیلان با همکاری مقامات محلی و استانی آماده برگزاری مراسم تدفین هستیم و همه مقدمات در حال پیگیری است.

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ محمدمهدی اسماعیلی روز چهارشنبه در حاشیه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران درباره آخرین وضعیت انتقال پیکر هوشنگ ابتهاج به ایران گفت: ما در گیلان با همکاری مقامات محلی و استانی آماده برگزاری مراسم تدفین هستیم و همه مقدمات در حال پیگیری است.

اظهار کرد: یک اختلاف داخلی و خانوادگی بود و آنچه در خبرها آمده است دادگاه آلمان به نفع انتقال پیکر مرحوم ابتهاج به ایران حکم داده است. ما در گیلان با همکاری مقامات محلی و استانی آماده برگزاری مراسم تدفین هستیم و همه مقدمات در حال پیگیری است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری نخستین نشست شورای عالی سینما در ۲۱ شهریورماه و همزمان با روز ملی سینما خبر داد ‌گفت: اعضای حقوقی و حقیقی تعیین شده است و وزیر امور خارجه و آموزش و پرورش عضو شدند و اولین جلسه تا روز ۲۱ شهریور برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر