کد خبر: 177109
A

دستگیری نامادری به اتهام قتل کودک ۹ ساله

روابط عمومی دادگستری یزد اعلام کرد: به دنبال اعلام فوت مشکوک یک دختر ۹ ساله در منزل، پس از طرح شکایت توسط پدرِ طفل، نامادری به اتهام قتل عمدی احضار و با تشدید تامین کیفری، در خصوص وی، قرار بازداشت موقت صادر شد.

دستگیری نامادری به اتهام قتل کودک ۹ ساله

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ روابط عمومی دادگستری یزد اعلام کرد: به دنبال اعلام فوت مشکوک یک دختر ۹ ساله در منزل، پس از طرح شکایت توسط پدرِ طفل، نامادری به اتهام قتل عمدی احضار و با تشدید تامین کیفری، در خصوص وی، قرار بازداشت موقت صادر شد.

به گزارش این روابط عمومی، باتوجه به وجود سوء ظن اولیه به پدر و نامادری طفل، پرونده قضایی برای آنها در دادسرای یزد تشکیل و هر ۲ به اتهام مسامحه و سهل انگاری در مراقبت از طفل منتهی به فوت وی، تفهیم اتهام و با صدور قرار تامین روانه زندان شدند.

پس از انجام تحقیقات تکمیلی و اقدامات حمایتی و مراقبتی مسوولان بهزیستی و با مشخص شدن علت تامه فوت از سوی پزشکی قانونی که حکایت از وجود آثار زیاد شکستگی و جراحات قدیمی در بدن کودک داشت.

همچنین با توجه به وجود تعارضات بسیار در اظهارات نامادری که به هنگام فوت طفل در منزل بوده است، همه ادله و قرائن اتهام قتل را متوجه نامادری می کرد.

اکنون پرونده وی جهت ادامه تحقیقات در شعبه ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب یزد در حال رسیدگی است.

بر اساس قانون حمایت از کودکان و نوجوانان مصوب ۱۳۹۹ هر گونه اذیت، درد و رنج روحی و جسمی، بی تفاوت بودن به سلامت کودک و بهداشت روانی و جسمی آنها و هر گونه ممانعت از تحصیل، توسط هر شخصی و حتی پدر و مادر جرم محسوب شده و ممنوع است.

شکایت از این جرم، توسط شاکی خصوصی یا با گزارش ضابطین قضایی و یا هرکدام از مسولان و نهادهای مرتبط با کودکان و نوجوانان، امکان پذیر بوده و والدین و افراد مرتبط با کودک باید پاسخگوی اقدامات خلاف قانون خود در برابر اطفال باشند و با توجه به اهمیت آن از جمله جرایم غیر قابل گذشت است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر