کد خبر: 182702
A

طرح ترافیک در سال آینده تغییر می‌کند؟

رییس شورای شهر تهران درباره احتمال تغییر طرح ترافیک در سال آینده گفت: تا این لحظه طرح جدیدی به شورا ارسال نشده و هنوز مشخص نیست.

طرح ترافیک در سال آینده تغییر می‌کند؟

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران، درباره احتمال تغییر طرح ترافیک در سال آینده گفت: تا این لحظه طرح جدیدی به شورا ارسال نشده و هنوز مشخص نیست.

مهدی چمران امروز پیش از آغاز دویست و بیست و سومین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد‌: در جلسه امروز در ابتدا آقای امانی؛ عضو شورای شهر تهران گزارشی را از محله مجیدیه جنوبی در منطقه ۸ ارائه خواهد کرد و در ادامه انتخاب قائم‌مقامان ذیحساب شهرداری تهران در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در ادامه جلسه نیز با توجه به اینکه هنوز اساسنامه دو سازمان از جمله بهشت زهرا (س) و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به تصویب نرسیده است، این دو موضوع در دستور کار اعضای شورای شهر تهران قرار خواهد گرفت و چنانچه زمان اجازه بدهد به بررسی پرونده باغات خواهیم پرداخت.

رییس شورای شهر تهران در واکنش به این موضوع که آیا مدیرعامل شرکت بهره‌برداری از مترو تهران و حومه استعفا داده است، تصریح کرد: در این خصوص خبری ندارم، البته مدیرعامل مترو متن مصاحبه اخیر خود را با یکی از رسانه‌ها برای بنده ارسال و گفته بود که صحبت‌های بنده (مدیرعامل) عوض شده بود که ان‌شاءالله همینطور باشد!

چمران در ارتباط با احداث تراموا گفت: در این ارتباط در سال ۱۴۰۳ بودجه‌ای برای مطالعه این مد از حمل و نقل برای شهرداری تهران پیش‌بینی شده است البته قرار نیست تراموا به صورت ریلی در پایتخت احداث شود و شبیه اتوبوس‌های ۳ کابین خواهد بود.

وی همچنین درباره اظهارنظر شهردار تهران مبنی بر اینکه سال آینده، سال بهار حمل و نقل خواهد بود و ترافیک کاهش می‌یابد، افزود: امیدواریم که همه موارد دست به دست هم بدهد تا این مسئله محقق شود، البته در این ارتباط نیاز به همکاری و همراهی مردم است و ان‌شاءالله با تامین واگن‌ها و اتوبوس‌های جدید شرایطی فراهم شود که مردم کمتر از خودرو‌های شخصی استفاده کنند و این مسئله می‌تواند باعث کاهش بار ترافیک در پایتخت شود.

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به این سؤال که آیا طرح ترافیک در سال آینده تغییر می‌کند، گفت: تا این لحظه هنوز طرح جدیدی به شورا ارسال نشده و هنوز مشخص نیست.

چمران همچنین در ارتباط با ساخت و تولید اتوبوس توسط کارخانجات داخلی گفت: در این ارتباط نیز قرارداد‌هایی بسته شده و با توجه به شرایط اتوبوس‌ساز‌ها قرار بود ماهیانه ۵۰ دستگاه اتوبوس تحویل داده شود که این تعداد در برخی از ماه‌ها تحویل داده نمی‌شود، البته ما مطلع هستیم که آن‌ها نیز مشکلات خود را در فرآیند ساخت اتوبوس دارند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر