کد خبر: 150189
A

ترکیه روند بازسازی خانه برای ۱/۵ میلیون آواره زلزله را آغاز کرد

در حالی که مجموع تلفات در ترکیه و سوریه از 50000 نفر فراتر رفته، یک مقام دولتی گفت که ترکیه کار بازسازی خانه ها را پس از زلزله های ویرانگر این ماه آغاز کرده است.

ترکیه روند بازسازی خانه برای ۱/۵ میلیون آواره زلزله را آغاز کرد

به گزارش سایت دیده‌بان ایران، به نقل از رویترز، بیش از 160000 ساختمان حاوی 520000 آپارتمان در زمین لرزه 6 فوریه که ده ها هزار نفر را در ترکیه و سوریه کشته شدند فرو ریخت یا به شدت آسیب دید.

رئیس جمهور اردوغان در مواجهه با انتخابات ظرف چند ماه، متعهد شده است که خانه ها را ظرف یک سال بازسازی کند، اگرچه کارشناسان گفته اند که مقامات باید ایمنی را بر سرعت ترجیح دهند. برخی از ساختمان هایی که قرار بود در برابر لرزش مقاومت کنند در آخرین زلزله ها فرو ریختند.

این مقام ترک که نخواست نامش فاش شود، گفت: برای چندین پروژه، مناقصه و قرارداد انجام شده است. روند بسیار سریع پیش می رود. وی گفت که برنامه اولیه دولت ترکیه اکنون ساخت 200,000 آپارتمان و 70,000 خانه روستایی با هزینه حداقل 15 میلیارد دلار است. بانک آمریکایی جی پی مورگان برآورد کرده بود بازسازی خانه ها و زیرساخت ها 25 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

نهاد توسعه سازمان ملل گفت که تخمین می زند که تخریب 1.5 میلیون نفر را بی خانمان کرده است و 500000 خانه جدید مورد نیاز است. این نهاد جهادنی تخمین می زند که این فاجعه بین 116 میلیون تا 210 میلیون تن آوار تولید کرده است، در حالی که پس از زلزله شمال غرب ترکیه در سال 1999، این رقم 13 میلیون تن بود.

منبع : شفقنا 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر