کد خبر: 182834
A
روزنامه‌گردی دیده‌بان تاریخ ۲۹ اسفند ۱۳۵۵؛

از سال جدید قیمت تازه بنزین اجرایی می شود

روزنامه ها تا سال ۵۷ در روز ۲۹ اسفند هم منتشر می شدند اما بعد از پیروزی انقلاب و از سال ۵۸ که این روز بعنوان روز ملی شدن صنعت نفت تعطیل رسمی اعلام گردید در طول سالهای بعد از انقلاب نهایتا تا روز ۲۸ اسفند منتشر می شدند.

از سال جدید قیمت تازه بنزین اجرایی می شود

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ روزنامه‌ها تا سال ۵۷ در روز ۲۹ اسفند هم منتشر می شدند اما بعد از پیروزی انقلاب و از سال ۵۸ که این روز بعنوان روز ملی شدن صنعت نفت تعطیل رسمی اعلام گردید در طول سالهای بعد از انقلاب نهایتا تا روز ۲۸ اسفند منتشر می شدند. به دو سال قبل از پیروزی انقلاب می رویم، روز یکشنبه ۲۹ اسفند سال ۱۳۵۵ و سراغ روزنامه ۴۰ صفحه ای اطلاعات که به قیمت ۱۰ ریال منتشر شده بود. اولین نوشته ای که در زیر لوگوی روزنامه به چشم می آید این است؛ فراموش نکنید! نیمه شب فردا یک ساعت جلو بروید که اشاره به یکساعت جلو رفتن ساعت‌ها بود.

تیتر بعدی به بنزین اختصاص دارد که گویا از سال جدید قیمت تازه بنزین اجرایی می شود. مصاحبه هویدا با خبرنگاران هم تیتر یک اطلاعات امروز است که خبر از تغییر اساسی در قانون استخدامی و کنکور داده است. این روزنامه در مطلب جالبی از اینکه وزیران در تعطیلات عید به کجا می روند نوشته و از مقررات تازه در واردات گوشت، میوه و حبوبات خبر داده است. اعلام وضع هوا در تعطیلات نوروزی هم خبر دیگر این روزنامه است. روزنامه را ورق زده و به صفحه چهارم می رویم به خبری درباره خلوت شدن تهران بر می خوریم که اشاره دارد به سفرهای نوروزی ساکنان پایتخت به سایر نقاط کشور که متن خبر فوق به شرح زیر می باشد؛

با خروج بیش از ۱/۵ میلیون نفر از ساکنین پایتخت که تا عصر امروز سفر نوروزی خود را آغاز کرده اند، خیابانهای تهران پس از ماهها شلوغی یکبار دیگر خلوت شد و رانندگان تهران توانستند با خیال راحت و بدون معطلی از وسیله نقلیه خود استفاده کنند.

بر اساس گزارش پلیس راه ژاندارمری تا بعدازظهر امروز بیش از ۲۵۰ هزار وسیله نقلیه از مدخل خروجی های تهران خارج شده اند و پیش بینی شده است رقم کسانی که تا روزهای آینده از تهران خارج شوند از مرز ۲ میلیون نفر تجاوز کند‌.

بر اساس گزارش کارشناسان امور شهری تعداد مسافران نوروزی در سال جدید بی سابقه بوده است و رقم آنها نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش یافته است. پلیس راه گزارش داد که امروز نیز راههای هراز، چالوس و محور تهران شیراز و خوزستان از جمله شلوغترین راههای کشور بوده است‌. پلیس راه امروز اعلام کرد که اغلب رانندگان که طی ۴۸ ساعت گذشته به قصد سفر تهران یا شهر خود را ترک کرده اند نسبت به مقررات رانندگی توجه نشان داده اند و همکاری آنها با ماموران پلیس راه بی سابقه بوده است. همچنین در دو روز گذشته تعمیرگاهای سیار در جاده ها توانستند کمک موثری به رانندگان وسیله نقلیه شان دچار نقص فنی در راه شده اند نمایند.

پلیس راه اعلام کرد که از بعدازظهر فردا جاده های کشور بتدریج از لحاظ تعداد اتومبیل خلوت خواهد شد لیکن از روز پنجشنبه و جمعه آینده مجددا محورهای حساس کشور از اتومبیل متراکم خواهد بود.

IMG_20230320_060649_347

گزارش کارشناسان امور شهری و جاده ها حاکی است، با وجود تردد صدها هزار مسافر در ایام نوروز جاده های کشور تا ۱۳ فروردین ماه دچار دگرگونیهایی خواهد بود لیکن از ۱۳ فروردین ماه راههای کشور و نیز خیابانهای تهران و شهرستانها بتدریج وضع عادی خود را باز می یابند.

IMG_20230320_060649_118

گزارش خبرنگار ما از تهران حاکی است که خیابانهای تهران بتدریج تا عصر امروز خلوت شده و به این ترتیب کارشناسان ترافیک هشدار دادند که رانندگان باید با احتیاط بیشتر از وسیله نقلیه خود در خیابانهای خلوت استفاده کنند.

IMG_20230320_060648_866

اما بر خلاف تهران، ترافیک در خیابانهای آبادان، اهواز، معابر استانهای گیلان و مازندران، کرمان، بندرعباس، شیراز و اصفهان بسیار متراکم شده است.

تهیه و تنظیم: مصطفی رحیمی مشکله

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر