کد خبر: 115976
A

معاون امنیتی، سیاسی و انتظامی استاندار کرمان با اشاره به اینکه تنها کسانی که ۲ دُز واکسن کرونا دریافت کرده باشند می توانند در این پیاده روی در عراق شرکت کنند، گفت: خادمان و موکب داران نیز باید واکسینه شده باشند.

به گزارش دیده بان ایران؛ محمدصادق بصیری در جلسه ستاد مدیریت کرونای استان کرمان افزود: با توجه به اینکه تا اربعین زمان زیادی نمانده یکسری موارد اعلام شده و هنوز از سوی عراق اطلاعی بر این مبنا داده نشده اما پیشفرض برای کسانی که می خواهند در پیاده روی باشند دو دز واکسن است.

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونا در استان کرمان با اشاره به وضعیت کرونا در این استان تاکید کرد: در استان کرمان ۹ شهرستان در وضعیت قرمز پرخطر کرونایی، ۹ شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی و ۵ شهرستان استان در وضعیت زرد قرار دارند.

این مسئول با ابراز نگرانی از تغییر وضعیت شهرستان های سیرجان و قلعه گنج از نارنجی به قرمز اظهار کرد: شاهد سیر نزولی ابتلا و مرگ و میر در استان هستیم اما نباید عادی انگاری شود.

بصیری با اشاره به اینکه برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها باید پروتکل خاصی نوشته شود، اظهار کرد: دانشگاه ها و مدارس باید پروتکل خاص و درست داشته باشند که از طریق وزارت خانه های مربوطه باید تهیه شود؛ بازگشایی مدارس و دانشگاه ها را داریم اما زمان، تعداد و نوع کار مشخص نیست.

وی درخصوص اتباع خارجی ساکن در استان نیز گفت: اتباع خارجی دارای تابعیت ایرانی واکسیناسیون شدند و برای واکسیناسیون افراد غیر تابع باید اقدام شود البته مکاتبه ای در این زمینه با وزارت کشور انجام حواهد شد.

برای جلوگیری از ورود سویه های جدید کرونا پرواز خارجی به استان نداریم

مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمان نیز در این جلسه با ابراز نگرانی از ورود نوع جدید ویروس کرونا لامبدا به استان گفت: براساس برآورد تحلیلی، احتمال ورود این سوش از شرق کشور کمتر است.

حمید شمس الدینی افزود: مهمترین ملاحظه ای که وجود دارد راهپیمایی اربعین است؛ زائرانی که از پیاده روی برمی گردند هرچند ضوابط برگزاری ابلاغ شده اما باید مراقبت زیادی صورت گیرد.

به گفته وی، تردد زائران خارجی از استان کرمان یکی دیگر دغدغه های در زمینه شیوع نوع جدید است.

این مسئول بیان کرد: فعلا هیچ پرواز خارجی به استان نداریم و مقرر شد اداره کل راهداری مراقبت لازم در خصوص ورود مسافران از استان های مرزی داشته باشد.

وی تاکید کرد: استان کرمان کماکان مشکل تردد اتباع غیرمجاز افغانستانی را دارد که تعدادشان افزایش یافته است.

منبع: شفقنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر