کد خبر: 147784
A

مهلت توزیع کارت کنکور ۱۴۰۲ امشب تمام می‌شود

مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نوبت اول کنکور ۱۴۰۲، ساعت ۲۴ امشب به پایان می‌رسد.

مهلت توزیع کارت کنکور ۱۴۰۲ امشب تمام می‌شود

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ فرایند توزیع کارت ورود به جلسه آزمون سراسری دانشگاه‌ها از روز شنبه ۲۴ دی ماه آغاز شد و تا پایان وقت امروز چهارشنبه ۲۸ دی ماه ادامه دارد.

داوطلبان با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور می‌توانند با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری ثبت‌نام و شماره شناسنامه یا شماره پرونده یا کد پیگیری ثبت‌نام، نام‌خانوادگی، شماره سریال شناسنامه یا کد ملی کارت ورود به جلسه خود را دریافت کنند. داوطلبانی که متقاضی شرکت در ۲ یا ۳ گروه آزمایشی هستند باید علاوه بر پرینت کارت آزمون اصلی، کارت گروه‌های آزمایشی دیگر را دریافت کنند.

اگر داوطلبان به دلیل در اختیار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده یا کد رهگیری ثبت‌نام نتوانستند پرینت کارت ورود به جلسه خود را تهیه‌کنند باید به سامانه پاسخگویی سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.

داوطلبان برای شرکت در آزمون می‌بایست کارت ورود به جلسه، اصل کارت ملی یا شناسنامه عکس‌دار خود را به همراه داشته باشند. اگر در کارت شرکت در آزمون داوطلبان دچار مشکل است برای رفع نقص کارت خود باید بر مبنای شهرستان انتخابی که در بند ۵۰ تقاضانامه ثبت‌نام مشخص کرده‌اند به باجه‌های رفع نقص کارت مراجعه کنند.

با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه‌ای داوطلبان از سازمان ثبت احوال کشور، امکان تغییر اطلاعات شناسنامه‌ای وجود ندارد. بنابراین چانچه مغایرتی در اطلاعت مندرج در بندهای ۱،۲،۳،۴،۱۲ و ۱۳ تقاضانامه ثبت‌نام وجود دارد، ضروری است داوطلبان موارد مغایرت را از اداره ثبت‌احوال محل اقامت خود پیگیری کنند.

داوطلبان نظام سالی‌واحدی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی دیپلم (فارغ‌التحصیلان سال ۸۴ به بعد) یا پیش‌دانشگاهی (فارغ‌التحصیلان سال ۹۱ به بعد) هستند و فارغ‌التحصیلان نظام آموزشی جدید (۶،۳،۳) نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون در بندهای ۶،۱۵،۱۶،۲۲،۲۳ و ۲۴ تقاضانامه شامل سال اخذ و نوع دیپلم، کد دانش‌آموزی و منطقه اخذ دیپلم، مدرک پیش‌دانشگاهی و منطقه یا ناحیه محل دریافت مدرک پیش‌دانشگاهی و کد دانش‌آموزی مقطع پیش‌دانشگاهی مغایرتی وجود داشته باشد، می‌بایست تا ۳۰ دی ماه به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی خود مراجعه کنند.

دانش‌آموزان سال آخر که مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند برای اطلاع از زمان مشاهده سوابق تحصیلی لازم است به اطلاعیه‌ای که ۳ تیر ماه سال آتی منتشر می‌شود، مراجعه کنند.

داوطلبانی که مشمول اعمال سوابق تحصیلی نیستند، چنانچه اطلاعات مندرج در بندهای ۶،۱۴، ۱۵،۱۶،۱۸، ۱۹،۲۰،۲۱،۲۲،۲۴،۲۳ و ۲۵ تقاضانامه ثبت‌نام شامل سال اخذ و نوع دیپلم، کد دانش‌آموزی و منطقه اخذ دیپلم، مدرک پیش‌دانشگاهی و منطقه یا ناحیه محل دریافت مدرک پیش‌دانشگاهی و کد دانش‌آموزی مقطع پیش‌دانشگاهی مغایرتی، وضعیت تحصیلی و اشتغال مغایرتی وجود داشته باشد، باید تا ۳۰ دی ماه درگاه اینترنتی سازمان سنجش مراجعه و نسبت به اصلاح اطلاعات اقدام کنند.

چنانچه داوطلبان نسبت اطلاعات مندرج در بندهای “الف” (جنسیت و معلولیت)، “ب” (حروف ناخوانا در کارت چه عدد چه حروف)، “ج “و “د” اعتراض دارند برای بررسی موضوع با توجه به گروه آزمایشی خود می‌توانند به باجه رفع نقص مراجعه کنند.

منظور از بند “ج” این است، اگر کارت شرکت در آزمون فاقد عکس بود یا عکس منتشر شده دارای مشکل باشد، داوطلبان باید با همراه داشتن ۳ قطعه عکس ۳*۴ به باجه‌های رفع نقص کارت مراجعه کنند.

منظور از بند “د”، این است که چنانچه داوطلبان یکی از بندهای ۲۴ (بند معلولیت) را علامتگذاری کرده‌اند و پس از استعلام از سازمان بهزیستی معلولیت آنها مورد تایید قرار گرفته است، شدت معلولیت آنها در کارت آزمون درج شده است. چنانچه معلولیت آنها در کارت آزمون درج نشده باشد، لازم است با توجه به زمان اعلام شده و همراه داشتن گواهی معلولیت که از سازمان بهزیستی محل سکونت خود دریافت کرده‌اند به باجه رفع نقص مراجعه و مراتب را به نماینده سازمان سنجش در باجه رفع نقص اطلاع دهند.

در این راستا، داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی و زبان‌انگلیس امروز چهارشنبه ۲۸ دی ماه، دو گروه آزمایشی ریاضی‌فیزیک و علوم‌انسانی در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۲۸ و ۲۹ دی ماه و گروه آزمایشی هنر در روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه ۲۸ و ۲۹ دی و صبح جمعه ۳۰ دی به باجه رفع نقص مراجعه کنند.

منبع: ایسنا 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر