کد خبر: 177117
A

کم‌فروشی و گران‌فروشی، مهم‌ترین تخلفات نانوایان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: کم فروشی و گران‌فروشی مهمترین تخلفات نانوایان در این استان است که موجب برخورد تعزیری با آنها از سوی مراجع ذیصلاح شده است.

کم‌فروشی و گران‌فروشی، مهم‌ترین تخلفات نانوایان

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ محمد علی‌مهری، معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار تهران با رد تمام شایعات درخصوص کمبود آرد و نان اظهار کرد: نه تنها مشکلی از بابت تأمین آرد نانوایی‌ها وجود ندارد بلکه سهمیه ۷۰ درصدی آنها یا افزایش داشته و یا بدون تغییر بوده است.

وی ادامه داد: البته حدود ۳۰ درصد نانوایی‌هایی که برخلاف قانون عمل کرده‌ و مرتکب تخلف کم فروشی و گران‌فروشی شده بودند با کاهش سهمیه مواجه شده‌اند.

به گفته وی، برخلاف شایعات مطرح شده هیچ محدودیت و کمبودی در فروش و عرضه نان در استان وجود ندارد .

معاون امور هماهنگی اقتصادی استاندار تهران افزود: در ۲۱ ماه گذشته و پس از جانمایی دستگاه‌های کارتخوان به ویژه ۱۰ ماه اخیر که سیستم توزیع آرد متفاوت شده، نانوایان قانون‌مدار مشمول طرح‌های تشویقی و کمک هزینه نیز شده‌اند.

علی‌مهری با اشاره به فراوانی آرد و نان در استان، گفت: هیچ محدودیتی از بابت خرید انبوه نان توسط رستوران‌ها، مساجد، تشکل‌های مردمی و دیگر مراکز وجود نداشته و هر نانوایی که از ارائه خدمات خودداری کند بر خلاف قانون رفتار کرده و با او برابر مقررات و قانون برخورد می‌شود.

معاون استاندار تهران یادآور شد: دلیل عمده برخورد با نانوایی‌ها، کم فروشی یا گران فروشی است و اگر نانوایی در عدم رعایت قانون اصرار داشته باشد، با کم شدن سهمیه آرد و افت امتیاز مواجه می‌شود.

منبع: ایرنا
 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر