کد خبر: 153516
A

معاون رئیسی: لوایح دولت با تأخیر بسیار در مجلس اعلام وصول می‌شود

سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رییس‌جمهور به تأخیر مجلس در اعلام وصول لوایح دولت اشاره کرد و گفت: توجیهی که برخی از اعضای هیأت رئیسه در این باره دارند، این است که در زمان ارسال لایحه دولت به مجلس، نمایندگان درگیر بحث بودجه بودند و نمی‌توانستند دستور دیگری را داشته باشند، اما ما انتظار داریم که در اولین فرصت ممکن لوایح در مجلس مطرح شود.

معاون رئیسی: لوایح دولت با تأخیر بسیار در مجلس اعلام وصول می‌شود

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ سیدمحمد حسینی به تأخیر مجلس در اعلام وصول لوایح دولت اشاره و اظهار داشت: برخی از لوایح دولت با تأخیر زمانی بسیار از سوی مجلس اعلام وصول می‌شود به عنوان نمونه لایحه «تشکیل سازمان بازرگانی و تنظیم بازار» بهمن ماه تقدیم مجلس شد، ولی در هفته گذشته اعلام وصول شد.

وی ادامه داد: براساس آیین نامه، لوایح باید بلافاصله مخصوصاً اگر دو فوریتی باشد، اعلام وصول شود و در دستور کار قرار بگیرد.

وی گفت: توجیهی که برخی از اعضای هیأت رئیسه در این باره دارند، این است که در زمان ارسال لایحه دولت به مجلس، نمایندگان درگیر بحث بودجه بودند و نمی‌توانستند دستور دیگری را داشته باشند، اما ما انتظار داریم که در اولین فرصت ممکن لوایح در مجلس مطرح شود.

حسینی اشاره کرد: گاهی اوقات نمایندگان می‌گویند که ما می‌خواهیم درباره فلان لایحه با رییس جمهور مذاکره کنیم و فعلاً دست نگه داشتیم. به هر ترتیب وقتی دولت رسماً نامه می‌نویسد، ما انتظار داریم که بلافاصله در مجلس اعلام وصول شود و مراحل قانونی را طی کند.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه در آستانه انتخابات مجلس قرار داریم، دولت برای بررسی سریعتر لوایح در مجلس چه برنامه‌ای دارد؟ گفت: هم رییس مجلس بیان کرد که لوایح نسبت به طرح‌ها در اولویت هستند و هم نمایندگان این را اذعان دارند که در مورد لوایح کار کارشناسی دقیق‌ترین صورت می‌گیرد و طرح‌های فراوانی که در حال حاضر وجود دارد را می‌توان در هم ادغام کرد و مفاد آن در لوایح دولت در نظر گرفته شود. از این جهت ما انتظار داریم که نمایندگان مواردی را که برای دولت در اولویت است را هر چه سریعتر در دستور کار قرار دهند.

وی درباره زمان معرفی وزیر پیشنهادی کشاورزی به مجلس نیز اظهار داشت: رییس جمهور سه ماه فرصت دارند که وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کنند. البته نمایندگان تأکید کردند که قبل از پایان سه ماه وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی گردد تا کار با جدیت دنبال شده و این موضوع تعیین تکلیف شود.

حسینی همچنین بیان کرد: یکی از گزینه‌های اصلی به عنوان وزیر پیشنهادی کشاورزی، سرپرست فعلی وزارتخانه است، مگر اینکه اتفاق خاصی رخ دهد یا با بررسی که در مجلس صورت بگیرد، به این نتیجه برسیم که باید فرد دیگری به مجلس معرفی شود.

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر