کد خبر: 174062
A

پاسخ رضا کیانیان به منتقدان: من سانسور می‌کنم یا شما؟

کیانیان در پاسخ به مدیر کل نظارت سازمان سینمایی گفت: به من خرده گرفته‌اید در سریال‌هایی بازی کرده‌ام با بودجه مشکوک! مشکوک بودن بودجه را من باید بررسی کنم یا شما و دستگاه‌های مسوول؟ مگر اجازه ساخت و پخش سریالی که با بودجه مشکوک ساخته شده را من می‌دهم یا امثال شما و دستگاه‌های دولتی ازجمله وزارت متبوع‌تان؟

پاسخ رضا کیانیان به منتقدان: من سانسور می‌کنم یا شما؟

به گزارش سایت دیده‌بان ایران؛ رضا کیانیان خطاب به مدیر کل نظارت سازمان سینمایی نوشت: سوال من از شما این است که معیار نجومی از نظر شما چقدر است؟ شما چقدر حساب و ریاضی در حد دبستان بلد هستید؟ من برای شما می‌نویسم پول‌های نجومی جای دیگر، به شکل‌های دیگر به جیب‌های دیگر می‌رود. برای روشن شدن شما اشاره می‌کنم به تمام اختلاس‌هایی که رو شدند.

متن پاسخ رضا کیانیان به انتقادات روح‌الله سهرابی مدیر کل نظارت سازمان سینمایی را در ادامه می‌خوانید: آقای سهرابی! به شما نصیحت می‌کنم قبل از اینکه مطلبی بنویسید یا بگویید، با یک حقوقدان مشورت کنید، چون این مطالبی که از شما نقل شده متضمن جرم «نشر اکاذیب» است که می‌شود بابت آن از شما شکایت کرد.

شما به من خرده گرفته‌اید که فیلم‌ها و سریال‌هایی بازی کرده‌ام با بودجه دولتی! آیا این جرم است؟ شما از کجا حقوق می‌گیرید؟ غیر از دولت؟ ولی بدانید که سال‌هاست با تلویزیون همکاری نمی‌کنم، چون مثل شما فکر می‌کنند.

به من خرده گرفته‌اید در سریال‌هایی بازی کرده‌ام با بودجه مشکوک! مشکوک بودن بودجه را من باید بررسی کنم یا شما و دستگاه‌های مسوول؟ مگر اجازه ساخت و پخش سریالی که با بودجه مشکوک ساخته شده را من می‌دهم یا امثال شما و دستگاه‌های دولتی ازجمله وزارت متبوع‌تان؟

به من خرده گرفته‌اید کارگاه‌های آموزشی می‌گذارم با درآمد‌های نجومی؟ اول اینکه آموزش وظیفه من است، اما این شمایید که باید ثابت کنید دستمزد نجومی گرفته‌ام. لطفا برایم بنویسید کجا و از چه کسی تا بروم دستمزد نجومی‌ام را بگیرم.

سوال من از شما این است که معیار نجومی از نظر شما چقدر است؟ شما چقدر حساب و ریاضی در حد دبستان بلد هستید؟ من برای شما می‌نویسم پول‌های نجومی جای دیگر، به شکل‌های دیگر به جیب‌های دیگر می‌رود. برای روشن شدن شما اشاره می‌کنم به تمام اختلاس‌هایی که رو شدند.

مثلا چای دبش! سکه‌های بانک مرکزی! و... آیا شما و مسوولان‌تان و دوستان هم‌اندیش‌تان تا به حال عکس‌العملی در برابر این دزدی‌های آشکار از جیب ملت داشته‌اید؟ آیا این‌ها نجومی‌اند؟ یا دستمزد من؟ من دستمزدِ کارم را می‌گیرم. دستمزد سال‌ها دانش و تجربه‌ام را می‌گیرم. آیا اختلاس‌کنندگان هم دستمزدشان را برمی‌دارند؟

لطفا یک نمونه اعتراض‌تان به این دزدی‌ها را برایم بنویسید.

شما سینما را مظلوم خواندید و مرا متهم به جلوگیری از پیشرفتش کردید! آیا من فیلم‌ها را سانسور می‌کنم یا شما و همفکران‌تان؟ فیلمنامه‌ها را من سانسور می‌کنم یا شما؟ جلوی اکران فیلم‌ها را من می‌گیرم یا شما؟ دستاورد‌های سینمایی دولت مورد علاقه چیست؟ دستاورد شما چند فیلم کمدی بی‌ریشه است که متاسفانه به آن‌ها افتخار می‌کنید. شما چند سال است با سینما سر و کار پیدا کرده‌اید؟ آیا بزرگان سینمای ایران را می‌شناسید؟ در دوران مسوولیت شما و همفکران‌تان چند نفر از این بزرگان اجازه یافتند فیلم بسازند؟

شما و دستگاه مربوطه‌تان، طلاب جوان را می‌فرستید نمایش‌های ما را قبل از اجرا ببینند و اجازه اجرا صادر کنند! این طلاب جوان با چه سوادی از نمایش، ما را داوری می‌کنند؟ من اعلام می‌کنم مجتهد تئاتر هستم. آیا در کار حوزه‌های علمیه دخالت و داوری می‌کنم؟

من از آقای ابوالقاسم طالبی شکایت کردم به خاطر نشر اکاذیب، که همین روز‌ها باید به دادگاه بیایند و در برابر قضات ما پاسخگو باشند و قضاوت شوند، ولی حوصله شکایت از شما را ندارم.

راستی شما در دوران زنده بودن آقای طهماسب برای او چه کردید و کدام بزرگداشت را برای ایشان برگزار کردید؟ که حالا با انتقاد کوچکی از ایشان چنین برآشفته شدید؟ اگر دقت کرده بودید، من دو استوری گذاشتم به نقل از دیگران. یکی در بزرگداشت ایشان و در انتقاد از ایشان. شما چرا یکی را می‌بینید و دیگری را ندیده می‌گیرید؟ این نشان‌دهنده چیست؟

فکر می‌کنم تا همین‌جا برای شما کافی است. نصیحت من یادتان نرود.

منبع: اعتماد

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر