کد خبر: 176123
A

فواید عجیب آواز خواندن زیر دوش حمام

به‌طور متوسط، فردی که در حال ایستاده آواز می‌خواند، می‌تواند ۱۳۶ کالری در ساعت بسوزاند، در حالی که در حالت نشسته، ۱۰۰ کالری می‌سوزاند. اگر در حین آواز خواندن به اطراف حرکت کنید نیز می‌توانید کالری سوزی خود را حتی بیشتر کنید.

فواید عجیب آواز خواندن زیر دوش حمام

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ به‌طور متوسط، فردی که در حال ایستاده آواز می‌خواند، می‌تواند ۱۳۶ کالری در ساعت بسوزاند، در حالی که در حالت نشسته، ۱۰۰ کالری می‌سوزاند. اگر در حین آواز خواندن به اطراف حرکت کنید نیز می‌توانید کالری سوزی خود را حتی بیشتر کنید.

برای برخی از ما، آرامش و حریم خصوصی خانه‌هایمان، بهترین ترکیب برای برجسته کردن بازیگران درونی‌مان است. وقتی با صدای بلند در حمام آواز می‌خوانیم احساس بی‌خیالی و شادی می‌کنیم و آواز خواندن در زیر دوش هیجان بسیار خاصی دارد به این دلیل که پرده‌های حمام کشیده شده‌اند، بخار، صابون و آب گرم با شما همراه شدند و آکوستیک برای آواز خواندن کاملا مناسب است.

به نظر می‌رسد دلیل بزرگ دیگری نیز وجود دارد که چرا آهنگ‌های مورد علاقه خود را زیر دوش حمام می‌خوانیم؛ ما در حال سوزاندن کالری هستیم و به‌طور دقیق‌تر، طبق گفته موسسه آواز لندن، با آواز خواندن می‌توان حدود ۱۳۶ کالری در یک ساعت بسوزانیم، اگرچه این میزان بستگی به نشستن یا ایستادن و وزن کلی شما دارد.

آیا با آواز خواندن کاهش وزن خواهید داشت؟

متاسفانه، به گفته نیویورک تایمز، جواب این سوال خیر است زیرا کالری‌هایی که می‌سوزانید به خودی خود برای کمک به کاهش وزن کافی نیستند. روش موثرتر کاهش وزن شامل تغذیه سالم و ورزش است اما هنوز به آواز خواندن در سرویس بهداشتی یا زیر دوش حمام ادامه دهید و آن را متوقف نکنید زیرا فواید خاص خود را به همراه دارد.

بعد از یک روز طولانی در محل کار، دوش گرفتن راهکاری آرامش‌بخش است، البته اگر از آن گروه افرادی هستید که فکر می‌کنید صبح‌ها بهترین زمان برای دوش گرفتن است بازهم از نتایج آن بهره‌مند می‌شوید و دوش گرفتن صبحگاهی احتمالا دلیلی خواهد بود که روز خود را با روحیه شادی شروع کنید. به گفته مشاور و روان درمانگر، مایکل پادریگ اکتون دلیلی برای این مورد وجود دارد؛ به گفته این کارشناس، وقتی متن ترانه‌ای را می‌خوانید، خود را مجبور می‌کنید که تنفس آگاهانه را تمرین کنید.

وی افزود که تنفس آگاهانه برای تسکین اضطراب عالی است. زمانی که در حال خواندن هستیم، به سادگی باید عمیق‌تر نفس بکشیم و این کار باعث افزایش سطح اکسیژن می‌شود و به مغز پیام می‌دهد که آماده آرام شدن هستیم. ضربان قلب ما کند می‌شود،فشار خون ما با شل شدن رگ‌های خونی کاهش می‌یابد و ما به سادگی احساس آرامش بیشتری پیدا می‌کنیم.

دکتر کریستن مارک برای کسانی که طرفدار آب درمانی هستند و این آب درمانی شامل دوش آب گرم و سرد در حمام است فواید آواز خواندن را چنین توضیح داد که آواز خواندن می‌تواند به آنان کمک کند تا دوش آب سرد را راحت‌تر تحمل کنند حتی آب درمانی بدون همزمانی آب گرم و سرد، ترکیب اثرات دوش آب گرم یا سرد به تنهایی و استفاده از تاثیرات تسکین‌دهنده آب گرم یا سرد برای تسکین درد و تنش ممکن است در زمان آواز خواندن با آزاد شدن اندورفین تکمیل شود.

باور کنید یا خیر، راهکار درست و غلط برای آواز خواندن زیر دوش وجود دارد؛ برای شروع، باید مراقب آواز خواندن در محلی باشید که آب و صابون در آن دخالت دارد. قطعا شما نمی‌خواهید در وان لیز بخورید و در اواسط کار به خود آسیب بزنید. علاوه بر این، باید مطمئن شوید که در حین آواز خواندن یک ساعت کامل زیر دوش قرار نمی‌گیرید و آب روی بدنتان جاری نیست. توصیه دکتر سوزان برد، زمان مناسب برای پاکسازی سلامت پوست و مو بیش از ۱۵ دقیقه نیست.

شما همچنین باید وضعیت بدنی خوبی داشته باشید و از بخار حاصل از حمام به نفع خود استفاده کنید، به گفته متخصصان، بخار می‌تواند گلوی شما را آرام و صدای بیشتری تولید کند. اگر می‌خواهید نت‌های بلند را به‌طور طبیعی بخوانید، مقداری آب سرد جاری کنید. در حالی که ممکن است در زمان آواز خواندن در حمام کالری کافی برای کاهش وزن نسوزانید، مزایای فراوان آواز خواندن روزانه خالی از لطف نیست. رویاهای خواندن در حمام خود را زنده نگه دارید تا به بدن و ذهن خود کمک می‌کنید.

چگونه آواز خواندن کالری می‌سوازند؟

دلیل این امر این است که در واقع کار عضلانی زیادی در زمان آواز خواندن وجود دارد. شما در حال آزمایش ریه‌های خود هستید که نیاز به حمایت زیادی از قفسه سینه، شکم و عضلات دیافراگم شما دارد. هرچه بیشتر تمرین کنید، این عضلات درست مانند تمرینات قدرتی سنتی قوی‌تر می‌شوند.

به همین ترتیب، هر چه ماهیچه‌های شما قوی‌تر باشند، میزان متابولیسم در حالت استراحت شما کارآمدتر است، یعنی سیستم کالری‌سوزی شما بهتر عمل خواهد کرد. همانطور که بدن شما برای ترمیم عضلات خسته و دردناک شما فعالیت می‌کند، از ذخایر چربی شما انرژی می‌گیرد؛ بنابراین، هرچه با صدای بلند آواز بخوانید، کالری بیشتری می‌توانید بسوزانید!

اگر آرام آواز بخوانید، کالری زیادی نمی‌سوزانید بنابراین تصنیفی قدرتمند بسازید و متابولیسم خود را تقویت کنید! تصور می‌شود که خواننده‌های اپرا بیشترین کالری را می‌سوزانند، زیرا این مورد سخت‌ترین شکل آواز است و به بیشترین نفس کشیدن و بهترین استقامت نیاز دارد.

چگونه کالری سوزی را افزایش دهیم؟

آیا می‌خواهید از تمرینات صوتی کالری‌سوز خود بیشترین بهره را ببرید به این موارد توجه کنید. بهطور متوسط، فردی که در حال ایستاده آواز می‌خواند، می‌تواند ۱۳۶ کالری در ساعت بسوزاند، در حالی که در حالت نشسته، ۱۰۰ کالری می‌سوزاند. اگر در حین آواز خواندن به اطراف حرکت کنید نیز می‌توانید کالری سوزی خود را حتی بیشتر کنید.

گیتار یا یک ساز کوبه‌ای اضافه کنید حال می‌توانید با آن حدود ۲۰۰ کالری در ساعت بسوزانید! به علاوه، مغز شما نیز تمرین بسیار خوبی دارد و باید هم صدای آواز شما و هم موسیقی ساز را هدایت کند.

البته چند متغیر وجود دارد؛ هرچه وزن شما بیشتر باشد، کالری بیشتری می‌سوزانید و هر چه تناسب اندام بهتری داشته باشید، برای حفظ این کاهش کالری باید سخت‌تر کار کنید. سن و توانایی هوازی نیز در این امر نقش دارند با این حال که آواز خواندن به تنهایی ابزار مفیدی برای قدری کاهش وزن است اما باید آن را با نوعی رژیم غذایی سالم همراه کنید و با این روش ممکن است موفقیت بیشتری کسب کنید.آواز خواندن چه فوایدی دارد؟

در تحقیق سال ۱۹۸۶ که در مجله پرستاری آمریکا منتشر شد، محققان عملکرد قلب و ریه در ۲۰ خواننده اپرا ۲۸ تا ۶۵ ساله با گروه کنترل غیرخواننده که همگی زیر ۴۰ سال داشتند را مقایسه کردند، نتایج این تحقیق نشان داد که خوانندگان اپرا عضلات قفسه سینه قوی‌تری داشتند و وضعیت قلب آنان نیز بهتر بود. خوانندگان همچنین ظرفیت ریه زیادی داشتند، چیزی که معمولا با افزایش سن کاهش می‌یابد.

تحقیق دیگری در سال ۲۰۰۶ بر روی چهار خواننده و بر عملکرد گروه‌های عضلانی خاص و نواحی بدن درگیر در آواز اپرا در طول سه ترم تمرین متمرکز شد. محققان حجم ریه، قفسه سینه و انبساط شکم آنان را اندازه‌گیری کردند و نتایج نشان داد که سیستم تنفسی حتی در یک دوره کوتاه به شدت به تمرینات صوتی پاسخ می‌دهد.

شما می‌توانید در حین بلند کردن وزنه یا انجام سایر تمرینات قدرتی مانند شنا و اسکات آواز بخوانید و ممکن است با آواز خواندن بتوانید کنترل حرکتی احساسات خود را به سادگی با حرکت و آهنگ فعال کنید.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر